У чому полягає користь рису

Рис давно використовують у багатьох сферах: кулінарії, дієтології, стоматології, для виготовлення косметичних засобів. Різноманітне застосування і корисні властивості рису були відомі ще 7 тисяч років тому. Він благотворно впливає на роботу практично всіх органів, систем і процесів організму. А у багатьох східних країнах давно став другим хлібом. Має мінімальну кількість протипоказань.

Рис в рационе правильного питания

Кілька фактів про користь рису для краси і здоров’я:

1. Відвар з рису має у своєму складі багато вітамінів і мікроелементів.

Науковці стверджують, що його можна використовувати як натуральний кондиціонер, шампунь, ополіскувач, для укладання волосся. Після використання волосся стає міцнішим, набуває здорового блиску. Чимало виробників косметики використовують рисовий відвар як головний інгредієнт для масок і кремів. Але варто пам’ятати, що не можна постійно користуватися такими засобами краси.

2.Рис беруть за основу багатьох дієт.

Таке харчування сприяє очищенню організму і достатньому насиченню на тривалий час. Продукт може забезпечити нормальну роботу шлунково-кишкового тракту і нервової системи. Рисовий відвар має потогінні та жарознижувальні властивості.

3.Відварений рис часто використовують і для поліпшення стану шкіри.

Виготовляють вдома маски для обличчя і скраби від целюліту. Так, для омолодження та очищення обличчя рис необхідно змішати з білою глиною. Проти целюліту може допомогти суміш з відвареного рису та вівсянки. Регулярне вживання рису для косметичних процедур допомагає усунути запальні процеси на шкірі, сприяє достатньому живленню та зміцненню шкіри, нігтів і волосся. Більше того, він вирівнює, освіжає колір обличчя, позбавляє від висипань на шкірі.

4.Рис має у своєму складі лецитин і аміноолійну кислоту.

Ці речовини нормалізують кров’яний тиск і кровообіг. Має здатність нейтралізувати шкідливі речовини в організмі. Корисні властивості рису використовуються при бронхіті та захворюваннях органів дихання.

5.Рис благотворно впливає на організм вагітної жінки, допомагає зміцнити організм дитини.

Про користь рису ми дізналися, але, все ж, є пункти, на які варто звернути увагу при вживанні страв з рису. Рис може викликати закрепи. Його не рекомендують часто вживати людям із зайвою вагою і при кольках. У будь-якому випадку при вживанні рису потрібна поміркованість.