Чим небезпечне сироїдіння?

Вживання продуктів, які не пройшли кулінарної обробки, стає популярним. При цьому прихильники такого харчування наводять чимало аргументів на користь сироїдіння. На їхню думку, у разі зменшення споживання сирих продуктів збільшується ризик захворювань серця, діабету, алергії і навіть онкології. Але все не так однозначно. Захоплення сироїдінням може стати причиною деяких хвороб або їх загострення.

Чем опасно сыроедение?

Звичайно, не варто говорити про вживання сирого м’яса. Такий продукт є джерелом бактеріологічних, інфекційних і гельмінтних захворювань.

Окремо варто розглянути споживання овочів і фруктів у сирому вигляді. На перший погляд, від такого харчування лише користь, адже у продуктах без обробки зберігається багато потрібних вітамінів. Але ці продукти можуть стати причиною загострення багатьох захворювань або розладів травлення. Зокрема, проблеми можуть виникнути у разі наявності гастриту, коліту або панкреатиту.

Теплова обробка продуктів не є злом. На думку вчених, клітинна оболонка багатьох продуктів досить щільна, тому вона важко розщеплюється в процесі травлення. А це створює перешкоду для виходу корисних речовин, що містяться в клітинах. Як приклад можна розглянути моркву. Каротин, що міститься в ній, оточений целюлозою, яка перетравлюється дуже погано. Процес засвоєння каротину піде краще, якщо моркву піддати тепловій обробці.

Вживання деяких рослин у сирому вигляді може бути навіть шкідливим. Це стосується бобових, які накопичують у собі шкідливі речовини. При тепловій обробці продукт швидко позбавляється шкідливих домішок. Також обережніше слід бути з вживанням щавлю, ревеню та шпинату. Ці рослини містять щавлеву кислоту, яка може стати причиною розладів травлення. Ця кислота призводить до порушення засвоєння важливих речовин організмом. Зокрема, через присутність щавлевої кислоти гірше засвоюються кальцій і білок. Після проведення теплової обробки ця проблема зникає.

Додатковим мінусом вживання рослинних продуктів у сирому вигляді може стати розвиток алергії.

Як бачите, сироїдіння може бути шкідливим для організму. Тому перед тим як перейти на таке харчування, варто проконсультуватися з лікарем.

Препарат для детоксикації організму Детоксил