Яку воду пити? Вода – основа життя

Тільки з появою води на Землі стало можливим життя. Поверхня нашої планети на дві третини складається з неї. Так, медузи на 99% складаються з води, яблука – на 85%, людина – на 80%, щоправда, лише при народженні. До 18-річного віку вміст води в людині зменшується до 65-70%, а до старості – до 25%. Вода є навіть у каменях і вогненній магмі. Чи треба нагадувати про те, наскільки цінною для людини є ця унікальна рідина, адже ми використовуємо її щодня. Науковці кажуть, що від якості та кількості питної води залежить наше здоров’я і довголіття. Якщо організм зневоднений більш ніж на 10%, ризик виникнення захворювань неминучий.

Какую воду пить? Вода – основа жизни

Кран, пляшка чи джерело?

Багато хто ставить собі запитання, яка вода краща – водогінна чи пляшкована?

Порівнюючи зразки води, взятої з-під крана, і пляшкованої, працівники СЕС дійшли висновку, що стовідсотково довіряти воді з пляшок не варто. І пояснюється це досить просто: вода в кулерах і пляшках проходить контроль на якість в окремо взятих партіях. До того ж недобросовісні виробники можуть розливати воду з-під звичайного крана, за що покупцеві доводиться ще й платити! На якість пляшкованої води дуже впливає пластик, у який ця вода розлита. Він виділяє у воду синтетичний гормон бісфенол А, пов’язаний з проблемами зі здоров’ям, Але й водогінна вода, незважаючи на приписаний контроль періодичності перевірок, приховує низку небезпек – це і можливість несвоєчасної заміни сорбентів на водопідготовчих станціях, і потрапляння у воду через це шкідливих речовин, нехай навіть і в малих дозах, і іржаві труби, через які ця вода доходить до споживача, і її хлорування. Хлор, що додається до води для її знезараження, не знищується навіть під час кип’ятіння. Він переходить у токсичну, небезпечну для людини сполуку.

Існує версія, що найчистішою є джерельна вода і вода з інших природних джерел. Але, згідно з даними СЕС, і в більшості з них санітарна якість не відповідає нормам, а з роками ця статистика стає дедалі невтішнішою. Дається взнаки забруднення довкілля під впливом людського фактора. Дуже часто ці джерела містяться на одному горизонті з могильниками, похованнями ядерних та інших відходів людської діяльності, що незрівнянно підвищує рівень вмісту у воді шкідливих і небезпечних для здоров’я речовин.

А може фільтр?

Отримати чисту, смачну, безпечну воду можна за допомогою фільтрів для очищення води, яких на ринку величезна кількість. Фільтри бувають «глечикові», настільні проточні, зворотного осмосу і стаціонарні. Їх вибір залежить від необхідного обсягу очищеної води і швидкості її подавання.

Але, знову ж таки, не всі фільтри працюють однаково: перші очищають воду лише від шкідливих домішок, але не від бактерій і мікроорганізмів; другі – повільно фільтрують воду, треті вирізняються дорожнечею, але при цьому хорошими показниками очищення води. Обов’язково треба враховувати і той фактор, що користуватися фільтрами після закінчення визначеного терміну їх експлуатації не можна, тому що в них накопичується багато нечистот і вони самі стають джерелом забруднення води.

Яку воду пити, вирішувати вам. Треба лише пам’ятати, що від якості води безпосередньо залежить і якість вашого життя.