Дієтичні пастки

Чимало людей бентежаться і дивуються, коли тривале застосування дієти залишає вагу незмінною. Подібні проблеми – серйозний привід звернутися до лікаря. Але перед тим як проходити численні дослідження, варто ознайомитися з темою дієтичних пасток. Відсутність ефекту втрати ваги може бути наслідком несвідомого споживання «прихованих» калорій.
Диетические ловушки

Продукти «Light»

Такі продукти є найбільш підступною дієтичної пасткою. Багато хто вважає, що їх можна вживати без побоювань за свою фігуру. На жаль, майонез типу «легкий» як і раніше залишається майонезом, а Кока-кола не стане цілющою водою, якщо на етикетці приписано «zero». У подібних продуктах, як правило, жири та цукор замінюються шкідливими компонентами, які навряд чи виявляться союзниками у боротьбі із зайвими кілограмами.

Глюкозно-фруктозний сироп

Усі знають, що білий цукор провокує надлишок ваги і шкодить здоров’ю. На жаль, дехто вважає, що хорошою альтернативою йому є цей інгредієнт. Глюкозно-фруктозний сироп отримують з дешевого кукурудзяного крохмалю. Виробники, які використовують цей компонент, часто привертають увагу споживачів написом «без цукру». От тільки цукор набагато безпечніший…

Напої

Ожирінню сприяє не тільки їжа, а й газовані напої, а також соки з цукром або згаданим вище сиропом, шкідливими консервантами та загущувачами. Наприклад, після тренування краще випити ізотонік, який поповнить рівень води та електролітів. Під час тривалих прогулянок чудово освіжає і втамовує спрагу мінеральна вода. А от алкогольні напої самі по собі містять багато калорій. Їх споживання краще обмежити. Замість пива і коктейлів краще випити за вечерею келих (не більше!) сухого червоного вина.

Йогурт

Існує міф, згідно з яким усі йогурти є дієтичними. На жаль, якщо почитати склад, можна виявити там цукор, барвники, консерванти та інші добавки. А вміст фруктів буде близьким до нуля. У чашці покупного йогурту міститься всього лише дві полуниці. Тому краще приготувати домашній напій з натурального молока і свіжих фруктів.

Соуси

Може здатися, що ложка соусу, додана до страви, не зашкодить фігурі. Однак в одній столовій ложці майонезу 165 ккал! Не надто відстає у цьому плані кетчуп, тартар, сирний і часниковий соуси. Очевидно, що в процесі зменшення ваги навіть чайна ложечка має значення. Смак страв краще поліпшити травами і спеціями без солі.

Картопля

Любителям картоплі фрі непросто відмовитися від своєї улюбленої страви. Оптимальне вирішення проблеми – запечена картопля. Щоправда, таку страву не можна назвати дієтичною, але порівняно зі смаженою картоплею вона навряд чи зашкодить. Зрідка  можна дозволити собі порцію домашніх чіпсів з духовки. Від покупних слід відмовитися. У процесі виробництва вони піддаються термічній обробці з використанням жиру. Не завжди ми знаємо, який тип жиру був використаний виробником і в якій кількості. А в домашніх умовах достатньо невеликої кількості оливкової олії.

Сухофрукти

Сушені фрукти вважаються здоровою закускою, що є дуже доброю альтернативою солодощам, чіпсам і сухарикам. Сушені фрукти містять клітковину і цінні поживні речовини, наприклад залізо. Однак це висококалорійна закуска. Курага містить 280 ккал на 100 г, родзинки -260, чорнослив – 240. Усупереч розхожій думці, не важко з’їсти таку порцію. Сухофрукти часто їдять, наприклад, сидячи біля телевізора. У такій ситуації легко втратити контроль над кількістю з’їденого. Сухофрукти – продукти, до яких краще ставитися з великою обережністю. Краще додавати їх у невеликій кількості до йогурту або каші, а якщо виникло бажання перекусити, краще замінити сухофрукти свіжими плодами.

Як бачите, дієтичні пастки підстерігають нас практично всюди. Якщо схуднення не дає очікуваних результатів, то слід придивитися до вживаних продуктів. Вивчайте інформацію, зазначену на упаковках, уникайте штучних добавок, намагайтеся самостійно готувати різноманітні страви. Будьте уважними і здоровими!