Сніданок для дитини: поради батькам

Діти дошкільного та шкільного віку мають обов’язково снідати. Перша половина дня у них найпродуктивніша. Сніданок підвищує мозкову активність, що допомагатиме інформації відкладатися у пам’яті. Важливо сформувати в дітей звичку приймати їжу вранці. Це потім стане у пригоді в житті.
Правильный рацион питания ребенка
При організації сніданку для малюка дуже важливо не перегодувати його. Якщо малюк снідає у дитсадку, його не потрібно годувати вдома. Запропонувати сніданок малюкові слід лише в ситуації, коли мама впевнена, що страви в дитячому закладі дитині не до душі.

Пропонувати дитині їжу потрібно не відразу після пробудження, оскільки організм у цей момент не працює. Малюка рекомендується розбудити за годину до виходу з дому. Нехай у нього буде насичений та приємний ранок. Перш ніж сісти за стіл, малюк може погратися, подивитися мультфільм або виконати невелику зарядку.

Їсти бажано за 20 хвилин до виходу з дому. Кращими для дитячого сніданку вважаються білкові та вуглеводні страви. Це можуть бути будь-які молочні каші чи супи, запіканки, омлет. Замість цукру в страви можна додавати мед і улюблені фрукти малюка. Головне, щоб страви були приготовлені на пару, в духовці або відварені. Смажену їжу дітям не можна вживати. Двічі на тиждень можна давати дитині на сніданок мюслі. Якщо малюк поїв дома, потрібно обов’язково попереджати про це вихователя, щоб у садку його не змушували снідати.

У школі дітей годують лише після другого чи третього уроку, тому батьки повинні постаратися, щоби малюк до цього часу не відчував голоду. Найкраще годувати школяра запареною вівсяною чи гречаною кашею. Також підійде для сніданку розсипчастий рис. Манну кашу дітям шкільного віку можна давати не частіше ніж раз на тиждень. Цукор у каші краще не сипати. Замість нього корисніше використовувати мед.

На сніданок школяру можна запропонувати макарони. Головне, не переварювати їх. Готову страву рекомендується засипати тертим сиром чи залити теплим молоком. Дуже ситним сніданком є омлет.
Двічі на тиждень рекомендується давати дітям на сніданок кисломолочний сир. Але це має бути натуральний продукт, а не готова солодка сирна маса з різними добавками.
Із собою школяру можна дати 200 г горішків чи сухофруктів. Це допоможе дитині вгамувати голод у перерві між прийомами їжі.