Які продукти обов’язково мають бути в раціоні школяра

З початком навчального року багато батьків стурбовані не лише купівлею нової шкільної форми та підручників, а й тим, що знову доведеться силоміць годувати своє чадо. Ні, тут справа аж ніяк не в кулінарних здібностях мами та відсутності апетиту у дитини.

Просто напружений ритм шкільного життя геть-чисто вбиває не лише бажання до цієї самої школи ходити, а й просто їсти. Зрозуміло, що від сухариків, газованої води та солодощів жодна дитина ніколи не відмовиться. Але на такій «їжі» довго не протягнеш. Подібний раціон загрожує щонайменше занепадом сил, а може призвести і до виразки шлунка. Жодна розсудлива мати не дозволить своїй дитині дотримуватись такого раціону. Як же збалансувати харчування школяра та підвищити його працездатність? Які продукти слід ввести до раціону? Їхній перелік приблизно такий.

Горіхи. Корисною альтернативою сухарикам стануть горішки. Краще уникати арахісу через високий вміст жирів, віддаючи перевагу мигдалю або волоському горіху. Такий перекус покращує пам’ять, нормалізує рівень йоду в організмі, підвищує працездатність.

Сухофрукти. Не секрет, що сухофрукти анітрохи не поступаються за поживністю свіжим овочам. Для поліпшення травлення корисний чорнослив, сушені яблука підвищать вміст заліза в організмі, а курага багата на магній і калій. Щоправда, із сухофруктами не потрібно переборщувати. Плюсом сухофруктів є їхня компактність (якщо порівняти свіже яблуко і сушене), так що дитина запросто може брати їх до школи.

М’ясо. Воно має бути нежирним і, звісно, якісним. При смаженні корисні властивості білка сходять нанівець, тому краще готувати м’ясо на пару, варити і лише злегка підсмажувати для кращого вигляду. Не варто забувати про гарнір. Овочі та каші якнайкраще доповнять м’ясну страву.

Трав’яний чай. М’ята тонізує, липа заспокоює, меліса покращує розумовий процес, звичайний неміцний чорний чай підвищує працездатність. Краще випивати чай вранці, щоб дитина отримала запас корисних мікроелементів на цілий день.

Жирна риба. Так, задоволення не з дешевих, але хоч раз на тиждень треба давати школяреві рибну страву. Крім смаженої риби є безліч рецептів, тому щотижня можна вигадувати щось новеньке. Риба багата на фосфор, вітаміни А і D, мінерали. Такий корисний набір покращує роботу головного мозку, збільшує працездатність, збагачує організм школяра білками та корисними жирами.

Звичайно, продуктів, які мають бути в раціоні школяра, може бути набагато більше. Але якщо дитина регулярно отримуватиме необхідні вітаміни та мікроелементи з перерахованих продуктів, то покращиться її імунітет, підвищиться працездатність, вона не буде швидко втомлюватися. Важливо лише зробити корисне харчування звичкою, а не разовою акцією.