Готуємо організм до літа

Ти, звичайно, мрієш зустріти літо у чудовій формі, але навряд чи хочеш позбавити себе задоволення від сезону шашликів і пікніків на свіжому повітрі, що настає у травні. Тоді не гай часу, розпочинай підготовку!
Навесні ми звикли наводити лад у своїй оселі, оновлювати гардероб, відвідувати перукаря та косметолога. Але підготовка буде не зовсім повною, якщо забудемо упорядкувати свій організм. Низка майбутніх свят – серйозний стрес для ШКТ. Щоб уникнути неприємних моментів (порушень травлення, загострення хронічних захворювань тощо), важливо не тільки правильно поводитися за святковим столом, а й заздалегідь підготувати організм до майбутнього навантаження. До того ж це допоможе тобі не набрати зайвих кілограмів протягом перших теплих місяців весни (що трапляється дуже часто!). Час ще є: очищуй організм, розвантажуйся і зустрічай літо! Знявши теплий одяг, що набриднув за зиму, ти будеш у всеозброєнні!

Не затягуй пасок надто туго!

Розпочати передсвяткову підготовку – зовсім не означає використовувати сувору дієту з мінімумом калорій. Посадивши організм на такий «голодний пайок», ти, звичайно, зможеш скинути рекордну кількість кілограмів, але така тактика зіграє з тобою злий жарт. Під час святкових частувань твій апетит може буквально зірватися з ланцюга – контролювати себе буде практично неможливо! Природа візьме своє: тривале позбавлення організму головного джерела життєвої енергії та поживних речовин, тобто їжі, переведе його у режим економії. Це означає, що ти почнеш набирати вагу від будь-якої з’їденої крихти. А якщо додати до цього келих шампанського, гастрономічне розмаїття і приємну компанію, то шанси уникнути обжерливості практично дорівнюють нулю. У результаті всі твої передвесняні зусилля зійдуть нанівець: і фігура, і самопочуття, а в результаті – і настрій будуть зіпсовані. Навіщо так ризикувати, якщо можна підготуватися спокійно, але ґрунтовно?

Ефективні дії!

Отже, варто ставити перед собою комплексне завдання: привести фігуру до ладу до літнього сезону; утриматися від обжерливості під час травневих свят та традиційних пікніків; зберегти здоров’я. І все це реально! Для цього потрібно зробити такі кроки:
  1. Забезпечити організм енергією, необхідною для його успішної життєдіяльності, щоб він не впадав у паніку та не починав робити запаси на чорний день. Це означає, що калорійність твого денного раціону має бути не нижчою за 1200 ккал. Це крайня межа! А краще з’ясувати необхідний саме твоєму організму ліміт калорійності, використовуючи будь-який онлайн-калькулятор калорій.
  2. Збалансувати раціон. Білки, жири та вуглеводи повинні обов’язково бути у твоєму щоденному меню. Важливим є правильний вибір! Віддай перевагу легким білковим продуктам, багатим на амінокислоти з детокс-властивістю (метіоніном, аргініном): нежирному сиру, кисломолочним продуктам (особливо хороші закваски), білій морській рибі, відвареному яєчному білку. Джерелами правильних жирів стануть ті ж молочні та кисломолочні продукти (дуже корисне топлене вершкове масло), риба, рослинні олії холодного віджиму (оливкова, кунжутна, волоського горіха тощо). І що дуже важливо для фігури – правильні вуглеводи! Ось тут тобі й знадобиться сила волі: від цукерок, булочок, тістечок та будь-яких виробів, що містять цукор та біле борошно, треба відмовитись (або звести їх до мінімуму). А цільнозернові каші та хліб із борошна грубого помелу обов’язково включи до свого раціону. Зробивши цей крок, навіть лише за пару тижнів ти з успіхом позбавишся кількох зайвих кілограмів, а також стабілізуєш рівень цукру в крові, що допоможе уникнути нападів обжерливості.
  3. Перейди на більш часте харчування. Їж 4-5 разів на день і роби 3-годинні перерви між їдою. Порції мають бути невеликими. Наприклад, перший сніданок – 20% від добової калорійності, другий сніданок (полуденок) – 15%, обід – 45%, вечеря – 20%. Це потрібно для того, щоб повернути шлунку його природний розмір. Якщо ти часто переїдаєш, то він встиг розтягнутися і тепер потребує набагато більше їжі, ніж організму насправді необхідно. За кілька тижнів такого харчування шлунок повернеться до своєї норми і залишатиметься байдужим навіть до найвишуканіших страв, якщо вони будуть явно зайвими.

Вимітай сміття геть!

Серйозна перешкода на шляху до стрункості фігури та доброго самопочуття – зашлакованість організму. Тому напередодні сезону шашликів буде дуже доречно провести низку очищувальних заходів. Існують різні способи детоксикації – від народних методів та природного очищення до радикальних методик. Але ефективність таких нефізіологічних втручань, як промивання, використання клізми чи проносних засобів, є сумнівною. По-перше, виведення калових мас і продуктів травлення має лише тимчасовий зовнішній ефект, який до того ж супроводжується вимиванням корисної мікрофлори. А по-друге, не забувай, що токсини локалізуються в жирі, і за цих процедур вони не підуть. Тому набагато ефективніше і безпечніше вибирати більш природні та щадні методики очищення. Чудово працюють розвантажувальні дні. Візьми собі за правило раз на тиждень влаштовувати розвантаження на свіжих фруктах та овочах (це чудовий природний «йоржик» для організму), овочевих супах-пюре, гречці, кефірі. Вибирай варіант, який тобі до вподоби і не нашкодить здоров’ю (врахуй особливості та стан свого організму). Важливим елементом детоксикації натуральним способом є правильний питний режим. Вироби звичку щоранку натще випивати лужний напій. Це може бути вода з лимонним соком або лужна мінеральна вода типу «Боржомі». Протистояти токсинам допоможе активний відпочинок. Намагайся більше рухатися, дотримуйся правила щодня не менше 40 хвилин гуляти у парку, лісі або біля річки. Пам’ятай: фізичні навантаження посилюють обмін речовин, покращують крово- та лімфотік. А свіже повітря сприяє очищенню легких та дихальних шляхів. Не забудь і про традиційні зимові процедури – сауну та лазню. Шкіра – наш найбільший орган: добре пропотівши, ти очистиш весь організм. Періодично влаштовуй розвантажувальні дні на лужному продукті. Це можуть бути яблука, цитрусові, морквяно-буряковий салат.

Важливі нюанси

Якщо ти зловживала жирною та м’ясною їжею, наступного дня необхідно очистити організм через олужнення. Проведи день на олужнювальних продуктах (цитрусових, свіжих овочах та фруктах), пий лужну мінеральну воду
Ранок починай зі склянки води, в яку можна додати сік половини лимона та одну чайну ложку меду.

У літо без токсинів

Літо на порозі, а ти досі не у формі? Темні кола під очима, бляклі волосся та шкіра, швидка стомлюваність, надмірна вага – всі ці симптоми говорять про перевантаженість організму шлаками та токсинами. Скинь цей непотрібний баласт. Організму потрібен комплексний детокс!
Влаштувати «генеральне прибирання» допоможе Детоксил – комплексний гепатопротектор-детоксикант на основі екстрактів артишоку, кульбаби лікарської та грейпфрута. Унікальність препарату в тому, що він діє як сорбент, детоксикант та гепатопротектор одночасно! Детоксил містить 26 біоактивних інгредієнтів, спеціально підібраних для підтримки процесів природного очищення організму.

Препарат не тільки позбавляє організм від шлаків та токсинів, а й відновлює роботу печінки. Артишок і кульбаба лікарська виводять токсини, усуваючи застійні процеси в організмі. Екстракт грейпфрута знижує рівень холестерину та сприяє зниженню ваги, а збалансований вітамінно-мінеральний комплекс у складі Детоксилу необхідний для злагодженої роботи всього організму.