Корисні властивості меду

Про корисні властивості меду відомо не одне століття. Люди використовують його для лікування і профілактики захворювань, як загальнозміцнювальний засіб, у косметичних процедурах і для посилення імунітету і обмінних процесів.

Медом називають продукт, отриманий з квіткового нектару. Піддаючись впливу слини в зобу у бджіл і проходячи складний процес ферментації спочатку у травній системі бджоли, а потім у сотах, нектар втрачає зайву вологу і трансформується в продукт, званий медом. У ньому містяться вітаміни A, C, PP, K, E, вітаміни групи B, фолієва кислота, пантотенова кислота, інші види органічних кислот, міститься понад 300 мікроелементів. Однак не весь мед однаковий за складом. Кількість мінералів, що містяться в меді, залежить від місцевості, грунту, на якому ростуть медоноси, пори року і кліматичного поясу.

Вегетарианство

Натуральний мед містить калій і фітонциди (активні речовини, що містяться в нектарі квітів і перешкоджають розмноженню бактерій), які і надають продукту бджільництва бактерицидних властивостей. Під час досліджень хімічного складу меду з’ясували, що бджоли виробляють особливий білок – дефенсин-1, який за своїми властивостями є антибіотиком і перешкоджає поширенню і розвитку патогенної мікрофлори.

Для загоєння опіків, ран і рубців допускається застосовувати мед при виготовленні компресів і пов’язок.

Крім того, мед активно використовують при лікуванні хвороб шлунка і дванадцятипалої кишки, розладах шлунка, для відновлення мікрофлори кишечнику після прийому антибіотиків.

При захворюваннях порожнини рота рекомендують полоскання розчином меду. Для профілактики захворювань зубів і ясен широко використовують настої, що містять мед та інші продукти бджільництва.

Пом’якшити біль у горлі і сухий кашель також допоможе мед, розчинений у воді або інгаляція на його основі.

Мед має заспокійливу дію. Для усунення тривоги і хорошого сну достатньо розчинити мед у склянці молока або теплої води і випити незадовго до сну.

У косметиці та косметології мед використовують при нанесенні масок. Вітаміни групи B, а також фолієва кислота, що містяться в натуральному меді, приводять шкіру в тонус, підтягують і тонізують її. Незамінним є цей продукт бджільництва і при процедурах для схуднення і при боротьбі з целюлітом.

Важливо пам’ятати, що при нагріванні вище 40 градусів втрачається більшість цілющих властивостей меду.

Мед з додаванням цукрового сиропу або патоки може бути схожим на справжній, але не має корисних властивостей натурального.