У чому користь ягід для людського організму

Майже у кожного в дитинстві було село або дачна ділянка, відвідуючи які ми могли насолодитися літнім розмаїттям ягід і запастися вітамінами. З розвитком фармакології на споживчий ринок почала виходити велика кількість препаратів, націлених на заміну вітамінів, які ми отримуємо з натуральних продуктів. Однак медичні препарати не можна поставити в порівняння з натуральними продуктами, тому зараз ви дізнаєтеся про найкорисніші ягоди для людського організму.

В чем польза ягод для человеческого организма

Список найкорисніших ягід для здоров’я людини

Чорниця. Включення до вашого раціону цієї ягоди добре позначиться на поліпшенні пам’яті й зору. Чорниця одна з декількох ягід, що містять антоціани. Ці речовини зменшують ризик виникнення запальних реакцій, а також нормалізують роботу шлунка, для любителів жирної їжі. Регулярне вживання цієї ягоди позбавить проблем з нирками і сечовою системою.

Смородина. Найпоширеніша ягода в середній області Росії, має не менш корисні властивості для здоров’я людини. Кожен елемент смородинового куща, починаючи від коренів і закінчуючи плодами, має багатий склад корисних елементів. Листя смородини використовують для виготовлення відвару, який захистить від бронхіту і грипу. Ягоди смородини зменшують рівень цукру в крові.

Користь ягід малини для здоров’я людини важко переоцінити. Крім своїх смакових якостей малина має властивість знижувати температуру при простудних захворюваннях. Листя малини часто застосовують для очищення від токсинів. Для виготовлення відвару треба залити листя малини крутим окропом і дати настоятися. Малина нормалізує роботу капілярів і надає вашому обличчю здорового кольору.

Суниця. Ця ягода має сорти, які плодоносять до середини осені, радуючи господарів щоразу новим урожаєм. Суниця є лідером серед ягід за вмістом кальцію, який нормалізує роботу нервової та кровоносної системи. З листя цієї ягоди роблять настій, здатний нормалізувати тиск. У літній період можна підготувати сушене листя, щоб усю зиму пити корисний чай і забути про проблеми органів, що відповідають за циркуляцію крові.

Агрус. Це єдина ягода, що містить таку кількість вітаміну С, що здатна скласти конкуренцію смородині. Реклама сучасних зубних паст і бальзамів вселяє думку про мінімізацію захворювань зубів і ясен при щоденному використанні. Завдяки пектинам і дубильним речовинам, плоди агрусу позбавлять вас від проблем з яснами, усунуть кровоточивість. Дозрілі ягоди містять велику кількість серотоніну, підвищений вміст якого в організмі людини гарантує гарний настрій.