Вода, її значення для організму і способи очищення

Дві прості молекули – водень і кисень – з’єднуються, щоб створити одну молекулу води – найважливішої речовини на Землі. Але у воді є не лише водень і кисень. У ній містяться й інші елементи. Тобто 100% чистої води, якщо тільки вона не штучно очищена, не існує. Склад води Землі різний у різних географічних точках. Отже, різний і склад води в нашому організмі.

Тіло кожної дорослої людини складається з води щонайменше на 60%. А у дітей її вміст в організмі набагато більший. Наприклад, на 32-му тижні вагітності плід складається з води на 80%. Він також оточений амніотичною рідиною, що нагадує води океану.

Вода, ее значение для организма и способы очищения

Зародок постійно поглинає близько 250 мілілітрів води на кілограм ваги, використовуючи її для вироблення харчування для себе. Це еквівалент 18 літрів води на день для дорослої людини. Без цієї води ембріон не отримав би необхідні цінні речовини для свого розвитку, і його травна система не функціонувала б належним чином.

Саме тому вода є найважливішим елементом у людському тілі й основним компонентом усіх рідин – крові, лімфи, сліз, травних соків, сечі і поту. Вода бере участь у роботі практично всіх систем людського організму – кровообігу, травленню тощо.

Де ж узяти хорошу, якісну воду?

Водогінна вода

Вода, яка тече з наших кранів удома, надходить з грунтових вод або наземних резервуарів, таких як річки, озера і водосховища. Перед тим, як потрапити до нас, вона проходить через очисні спорудження, у яких її фільтрують і додають хімікати для додаткового очищення. Незважаючи на очищення й додавання очищувальних хімікатів, останніми роками дедалі частіше спостерігається серйозне забруднення питної води, здебільшого пестицидами і добривами, що використовуються в сучасному сільському господарстві.

Найпоширеніші забруднюючі речовини в питній воді описані нижче.

– Свинець. Здебільшого він потрапляє у воду від корозії старих труб, з припою у водогінних трубах, а також зі свинецьмістких латунних клапанів. Підвищеному ризику піддаються люди, які живуть у старих будинках зі старими трубами, а також маленькі діти.

– Нітрати. Цей різновид забруднення особливо актуальний для сільської місцевості, у якій рівні токсичних пестицидів і гербіцидів набагато вищі. Особливо небезпечні токсичні нітрати для дітей, вагітних жінок і людей із серйозними захворюваннями. Іншими можливими забруднювачами є ртуть, миш’як, радон та інші.

Як загальний висновок, рекомендується уникати пити водогінну воду або додатково очищати її перед вживанням.

Вода з колодязя

Ця вода надходить з підземних джерел, і вміст мінеральних речовин і токсинів у ній може значно варіюватися від низького рівня до високого. Для того, щоб використовувати цю воду, обов’язково слід провести аналізи на наявність бактерій, вміст мінеральних речовин і органічних хімічних забруднювачів. Якщо все це в нормі, таку воду можна спокійно пити, роблячи повторні аналізи раз на рік.

Мінеральна вода

Ця вода надходить з підземних джерел і зазвичай продається у пляшках. Вона може бути як знезараженою, так і необробленою. Вміст мінеральних речовин у такій воді залежить від географічного положення джерела. Іншим фактором, який може вплинути на якість, є те, розливають цю воду на місці, де міститься джерело, чи транспортують і розливають у місці продажу. Уся мінеральна вода, що продається у пляшках, повинна мати певний мінімальний вміст мінералів. Те саме стосується й джерельної води.

Фільтрована вода

Фільтрована, або очищена вода – це та, з якої вилучені непотрібні хімічні речовини, метали, бактерії й навіть деякі мінерали. Для того, щоб вода могла називатися чистою, з неї має бути видалено понад 99,75% бактерій. Найпопулярнішими методами очищення води є.

  • Очищення фільтрами з активованим вугіллям. Ці фільтри очищають воду механічним або біомагнетичним способом, видаляючи з неї неприємний смак і запах, причиною яких є бактерії, паразити, віруси, хлор, органічні хімічні речовини і важкі метали. З метою ефективнішого знищення шкідливих бактерій деякі виробники додають до таких фільтрів срібло, але досі все ще не доведено, що це настільки ефективно, як заявлено.
  • Очищення вуглецевими фільтрами дозволяє видалити ще більше хімічних речовин, органічних забруднювачів, ніж фільтрами з активованим вугіллям. Важливим параметром таких фільтрів є їхнє номінальне значення в мікронах.
  • Очищення за допомогою установок зворотного осмосу. У всьому світі вони вважаються одними з найкращих систем очищення, які встановлюються безпосередньо на крані або на вході труби в будинок. Вода в таких установках проходить через спеціальні мембрани з мікропорами, пропорційними молекулам води. Ці пори дозволяють пройти молекулам води, але затримують усі інші неорганічні й органічні речовини. Такі фільтри в рази кращі, ніж інші. Але в процесі фільтрації з води видаляються, зокрема, цінні мінерали. Такі системи чудово підходять для очищення води, але через знижений вміст мінеральних речовин краще не обмежуватися вживанням виключно такої води для пиття.

Дистильована вода

Процес перегонки і отримання дистильованої води являє собою випаровування води в одній камері, і випадіння її у вигляді рідини в іншій. Під час цього процесу з води видаляються всі мінерали і хімічні речовини, а також організми. Усе, що там залишається, це хімічні речовини, точка кипіння яких перевищує щільність води. Перед початком такої перегонки воду для очищення пропускають через фільтр. Через вилучення всіх мінералів, використовувати таку воду як питну не рекомендується.