Вплив вітаміну D на процес схуднення та загальний стан здоров’я

Деякі товари рекламуються як чудодійні засоби для схуднення, але вони неефективні, а іноді навіть завдають шкоди, у чому переконалося чимало людей, зацікавлених у легкому способі позбавлення від зайвих кілограмів.

Воздействие витамина D на процесс похудения и общее состояние здоровья
Схуднення потребує відповідного харчування та фізичної активності. Також є речовини, завдяки яким мрії про струнку фігуру стають реальністю. Серед таких речовин особливу роль відіграє вітамін D (кальциферол).

За словами фахівців, вітамін D прискорює спалювання жирової тканини. Разом із кальцієм він знижує рівень кортизолу – гормону стресу, який відповідає за накопичення жиру в районі талії. Крім того, кальциферол підвищує секрецію лептину – гормону, що посилає в мозок сигнал про ситість. Дефіцит вітаміну D підвищує секрецію гормонів, які сприяють тому, щоби жир не спалювався, а відкладався. За рівнем кальциферолу повинні стежити люди з ожирінням живота.

Вітамін D не лише сприяє схудненню, а й зміцнює кістки, запобігаючи розвитку таких захворювань, як рахіт чи остеопороз. Кальциферол істотно впливає на функціонування серцево-судинної системи, що може запобігти розвитку діабету і навіть раку. Тим часом, згідно з останніми дослідженнями, дефіцит вітаміну D може стосуватися навіть 90% населення Росії. Для дорослої людини добова потреба у цьому вітаміні становить 15 мкг. Цінним джерелом кальциферолу є сонячне світло, оскільки під його впливом відбувається синтез вітаміну у шкірі людини. Дефіцит відзначається в осінньо-зимовому періоді, але й не виключений у весняно-літньому сезоні. Вітамін D міститься у жирних видах риб (сьомга, скумбрія, оселедець, тунець). Джерелом кальциферолу є також яйця та гриби. Щоб уникнути дефіциту вітаміну, варто придбати харчові добавки. Дуже рекомендується їх приймати людям, що худнуть, вагітним жінкам і дітям. З іншого боку, надлишок вітаміну D може спровокувати втрату апетиту, нудоту та слабкість, а також захворювання кісток у дітей.

Симптоми дефіциту вітаміну D не завжди правильно розпізнаються. Тому хоча б раз на рік варто зробити дослідження, спрямовані на контроль рівня кальциферолу. Це допоможе не лише полегшити підтримку стрункої фігури, а й запобігти безлічі захворювань.