10 кроків до правильного харчування

Якщо ви хочете підтримувати своє тіло в певній вазі і не товстішати або скинути зайву вагу, не обов’язково мучити себе голодом. Достатньо буде дотримуватися не таких вже й складних на перший погляд кроків до правильного харчування.

10 шагов к правильному питанию

Крок 1. Не переїдати

Навіть якщо ваш десерт складається на 100% з корисної їжі, то міра потрібна завжди. Ніяких вуглеводів після 17:00. Інакше вагу не скинути.

Крок 2. Складіть раціональну схему для себе

Фахівці у сфері дієтології радять приймати їжу невеликими порціями, але часто. У день до 5-6 разів. Але це не означає, що слід сідати за стіл, навіть якщо немає апетиту. Можна вибрати схему харчування у 4 прийоми. Крім звичного сніданку, обіду і вечері додати перекус.

Крок 3. П’ємо воду

Усе індивідуально. Але води не мусить бути менше 2-2,5 л на день. Можна розрахувати свою норму виходячи з ваги. Тут усе просто – 1 кг ваги – 30 мл води. Не кави, соку або чаю, а саме простої води.

Крок 4. Вечерю організуємо так, щоб вона відбувалася за 3 години до відходу до сну

Білок і клітковина. Ось склад правильного вечері. З’їжте овочі, рибу або курку. До речі, овочі необхідно їсти і вдень. Наповнюйте свою тарілку так – 50% овочі, а решта 50% інші продукти. Геть переїдання!

Крок 5. Не посипайте голову попелом, якщо допустили читміл

Читмілом називають відступ від правильного харчування. Якщо ви весь час вдома, то все добре. Але поїдете до друзів на вихідні на дачу або підете в кафе, можете не витримати і зірватися. Об’їстеся заборонених продуктів. Спокійно. Не треба себе ганити. Настане понеділок і знову почнеться правильне харчування. Важливо, щоб зрив не затягнувся на весь тиждень.

Крок 6. Смачні речі можуть бути правильними

Хто сказав, що на правильному харчуванні їдять тільки те, що не смачно. Балуйте себе кашами з фруктами і горіхами, йогуртом, овочевими салатами і рулетами з курячої грудки, а ще оливковою олією, рибою, горіхами. Ви полюбите своє правильне харчування!

Крок 7. Жири бувають корисними

Для жіночого організму небезпечно позбавляти себе повністю жирів. При жорстких дієтах у декого припиняють йти місячні. Таке схуднення не можна визнати корисним. Побалуйте себе сирами, які можна їсти з хлібцями.

Крок 8. Готуємо на кокосовій олії

Ця олія легко засвоюється і корисна.

Крок 9. Користь у простоті

Рецепти вибирайте прості, але корисні. Риба, курка – не помилитеся.

Крок 10. Адаптуємо рецепти

Замініть у десерті пшеничне борошно на цільнозернове. Майонез замінюємо нежирною сметаною тощо.