Вегетаріанство

Їжа та напої, які ми вживаємо щодня, не лише дають нам необхідну життєву енергію, а й спонукають до пошуків оптимального для себе раціону. Причому якщо 10-15 років тому в основу пошуків було закладене прагнення схуднути, то сучасні реалії спрямовують до бажання знайти внутрішню гармонію і стати здоровим.

Дієта як спосіб життя – вегетаріанство і різні його види: лакто-, ово-, песковегетаріанство, об’єднує в собі безліч переваг.

Вегетарианство

Ось лише деякі медичні дослідження:

  • Вегетаріанство запобігає ризику розвитку серцево-судинних захворювань у 90-95% випадків;
  • Науковці Міланського університету виявили взаємозв’язок ракових пухлин з переважанням у раціоні м’ясних продуктів;
  • Дослідження в Брюсселі виявили, що витривалість вегетаріанців у 2-3 рази вища, ніж у м’ясоїдів;
  • У разі виключення з раціону м’ясних продуктів, на 40% зменшується ймовірність захворювання на катаракту;
  • Університет Саутгемптона провів дослідження, які зафіксували високий рівень IQ (на 5-10 балів вище середнього) у вегетаріанців.

Види вегетаріанства: лакто-, ововегетаріанство

Перш ніж натхненно готуватися стати вегетаріанцем, не завадить вивчити різновиди вегетаріанства. Незважаючи на зростання з кожним днем ​​популярності вегетаріанства, важливо пам’ятати, що вибір харчування як данина моді може призвести до зривів. Усвідомлений підхід допоможе спокійно змінити своє внутрішнє й зовнішнє життя. Подивимося на різновиди вегетаріанства зі зростанням обмежень в окремих продуктах:

  • Flexitarian (“flexible” – гнучкий і “vegetarian” – вживання рослинної їжі), інакше кажучи, напіввегетаріанці. Цей різновид з’явився близько тридцяти років тому як компромісне рішення для охочих обмежити споживання м’яса (дозволена лише курятина). Однак завзяті вегетаріанці скептично ставляться до нового різновиду.
  • Pescetarian (італ. “Pesce” – риба і англ. “Vegetarian”), песковегетаріанці – виключають з раціону м’ясо тварин і птиці. Допускається вживання морепродуктів (риби, молюсків). Яйця і продукти з вмістом лактози можуть включатися до раціону або ні.
  • Лактоововегетаріанство допускає вживання молочних продуктів («лакто») і яєць.
  • Лактовегетаріанці п’ють молоко, їдять сир та інші продукти з вмістом лактози.
  • Ововегетаріанство дозволяє використовувати в раціоні яйця.
  • Вегани вживають виключно злаки, бобові, горіхи, зелень, овочі та фрукти.

З перерахованих видів найпопулярнішими є лактоововегетаріанство і ововегетаріанство.

Як стати вегетаріанцем

Дізнавшись про різновиди вегетаріанства, ми підійшли до відповіді на питання: «Як стати вегетаріанцем?» Стати вегетаріанцем за один день для любителя свинячих стейків – завдання нереальне, та й непотрібне. Розуміння, «як стати вегетаріанцем», починається з глибокого усвідомлення. Навіщо мені це? Чи хочу я стати енергійнішим і поліпшити стан здоров’я? Успішний перехід на вживання рослинної їжі гарантований, якщо всередині відсутній опір і є готовність поетапного заміщення продуктів.

День вегетаріанця (вегетаріанства)

Для підтримки вегетаріанського духу існує міжнародний День вегетаріанства, що відзначається 1 жовтня. Цікаво те, що День вегетаріанства переходить у Vegetarian Awareness Month (місяць усвідомленого вегетаріанства), завершуючи низку святкувань 1 листопада Днем Вегана. У цей період чудово поїхати до Таїланду або Китаю, де особливо яскраво святкують День вегетаріанства. Крім численних конференцій у День вегетаріанства проходять захопливі флешмоби, а у більшості кафе і ресторанів пропонують різноманітні вегетаріанські страви.