Лікувальне голодування

Методика майбутнього чи провал? Що насправді являє собою лікувальне голодування, позитивний ефект якого неодноразово підтверджувався при лікуванні різних захворювань. Прихильники виснажливих дієт в один голос стверджують, що голодування – високоефективний спосіб не лише скинути зайву вагу, але й з урахуванням протипоказань поправити здоров’я.

Лечебная голодовка

Лікувальне голодування на воді

Звісно, утримання від їжі дає добрі результати, особливо якщо це лікувальне голодування на воді. Однак перш ніж переходити на голодування, треба вивчити всі плюси і мінуси, проаналізувати протипоказання, які може таїти в собі лікувальне голодування. Відгуки та методики практиків – перший помічник!

Голодування на воді належить до найменш екстремальної методики голодування. Являє собою повну відмову від будь-якої їжі. Пити можна лише чисту воду. Який обсяг води слід випивати, може визначити дієтолог з урахуванням індивідуальних особливостей (зріст і вага), але в будь-якому випадку об’єм води при лікуванні буде більше звичайного.

Лікування голодуванням, відгуки

Повна відмова від їжі – це серйозний крок, який вимагає відповідальності і розуміння ризику. Якщо не врахувати протипоказання, лікування голодуванням (відгуки про яке можна почитати на сайтах про правильне харчування) може в результаті завдати істотної шкоди здоров’ю людини.

Лікування голодуванням, за відгуками деяких голодуючих, доцільно проводити при гастриті, виразці, панкреатиті та інших хворобах шлунково-кишкового тракту. При цьому терміни лікування регулюються в індивідуальному порядку і можуть варіюватися від одного дня до 40 діб. У той же час медичні фахівці категорично забороняють голодування при подібного роду захворюваннях.

Лікувальне голодування, результати

Ефективність результатів лікування голодуванням залежить від різновиду лікувального голодування, термінів, індивідуальних особливостей. Лікувальне голодування, результати якого можна відчути вже через тиждень, має кілька різновидів:

 • лікувальне голодування на воді (найпоширеніша методика, судячи з відгуків);
 • сухе голодування;
 • сокове лікувальне голодування (протипоказання – підвищена кислотна реакція організму);
 • циклічне лікування голодуванням (відгуки – найпозитивніші);
 • каскадна методика лікувального голодування (100% результат).

Лікувальне голодування, відгуки

Перш ніж голодувати, слід пройти підготовку – тільки так можна отримати ефект від дієти під назвою лікувальне голодування. Відгуки свідчать, що перед очищенням необхідно поступово відмовитися від м’ясної їжі, а пізніше – від їжі рослинного походження або води. Багато людей від сироїдіння переходять одразу до голодування, і це правильний підхід за відгуками дієтологів. Лікувальне голодування, за відгуками, може мати дуже добрий результат, якщо врахувати індивідуальні протипоказання.

Методика лікувального голодування

Залежно від того, яка методика лікувального голодування обрана, існують протипоказання. Якщо людина страждає на захворювання серцево-судинної системи, то методика одноденного очищення на воді не завадить, а от більш тривале голодування небажане і дає негативні результати, що підтверджується численними відгуками.

Підбір методики голодування слід завжди здійснювати з урахуванням хвороби, її стадії та загального фізіологічного стану організму. При виборі методики лікувального голодування слід проконсультуватися з дієтологом.

Лікувальне голодування, протипоказання

Однак існують хвороби, у разі наявності яких заборонено проводити лікувальне голодування. Протипоказання:

 • пухлини;
 • активний туберкульоз легенів;
 • ендокринні захворювання;
 • гепатит;
 • цироз печінки;
 • ниркова недостатність.

Ставтеся до лікувального голодування (на воді або сухе) з обережністю – враховуйте протипоказання при лікуванні, читайте відгуки, знайомтеся з перевіреними методиками. Лікувальне голодування, результатів якого ви так чекаєте, залежить від вашого самоконтролю і самоорганізації!