Чому їсти в один і той самий час корисно для мозку

Чи дотримуєтеся ви режиму дня? Чи лягаєте в один і той самий час? Чи встаєте в один і той самий час?

На жаль, сучасне життя змушує людей іти проти своєї природи і мучити організм у різний спосіб. Люди ночами вчаться, працюють, їдять, заправляють автомобілі, вирушають за продуктами. Під кінець дня багато хто розуміє, що ще багато чого не встиг. І змушений відкладати сон до останнього. Таким чином порушуються циркадні ритми, відповідальні за бадьорість і сонливість. Науковці виявили, що порушення режиму сну і харчування не лише впливає здоров’я, а й на роботу мозку.

Почему есть в одно и то же время полезно для мозга

У Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса, науковець Крістофер Коул зі співробітниками університету провів дослідження на мишах. Під час дослідження вчені привчили мишей до нічного неспання і денного сну. Потім розділили мишей на групи. Одну змусили їсти вдень, у той час, коли вони повинні були спати. А в другій нічого не міняли. У першій групі трохи змістилися інтервали сну і неспання. Після цього мишей з першої групи посадили у коробку з двома об’єктами. Зі старим предметом, вже добре відомим мишам. І з новим, з яким вони ще не мали справи. Порушений режим харчування погіршив пам’ять мишей. Вони погано пам’ятали знайомі предмети і гірше освоювали нові об’єкти. Вони почали повільніше думати, менше пам’ятати. На людях подібних випробувань не проводили через етичні міркування. Але відомо, що до таких самих наслідків можна прийти після порушення ритму через зміни часових поясів при перельоті.

Тому краще полегшити життя організму, харчуватися і спати вчасно. Інакше це загрожує ослабленням розумових здібностей, проблемами зі здоров’ям і зайвою вагою.