Збалансоване харчування вегана

Вегани ретельно планують свій раціон, харчуючись тільки вітамінізованою їжею рослинного походження. Але харчування вегана не може бути збалансованим, якщо їсти лише овочі і фрукти. Адже ці продукти не є джерелами білків і жирів, необхідних нашому організму.

Сбалансированное питание вегана

Щоб забезпечити збалансоване харчування вегана, потрібно розуміти які продукти можна їсти веганам, а які ні.

Що не їдять вегани

Якщо ви замислюєтеся над тим, щоб перейти на веганство, для початку усвідомте для себе, що не їдять вегани, щоб дотримуватися суворих правил дієти і не виходити за рамки збалансованого раціону харчування. М’ясо, риба, яйця вважаються у веганстві «мертвою» їжею, тому не входять до меню. Не їдять вегани і ніяких молочних продуктів, меду і желатину.

Також чітко усвідомте, що їдять вегани, щоб знайти для себе альтернативні джерела білків і жирів.

Що їдять вегани

Усе, що росте на городі, – ось що їдять вегани. Це овочі, фрукти, злаки і бобові культури – їжа, збагачена і збалансована вітамінами і мінералами. Дієтологи стверджують, що харчування вегана – це еталон здорового способу життя.

Звісно, відсутність продуктів тваринного походження може викликати дефіцит вітамінів В12, D і йоду. Але заборонену їжу (м’ясо, рибу, яйця, мед – все, що не їдять вегани) можна замінити і рослинними делікатесами. За необхідності раціон вегана складається з урахуванням рекомендацій дієтологів і гастроентерологів.

Веганство, раціон вегана

До переліку дозволених продуктів потрапляють крупи, фрукти, всі види овочів, а також зернові і бобові культури – чисте веганство. Раціон вегана на день виглядає так:

  • Сніданок – чашка м’ятного або ромашкового чаю, житні хлібці з овочевим паштетом або збалансована вівсяна каша на соєвому молоці. Ранкове харчування вегана можна урізноманітнити кукурудзяною кашею. А ще можна з’їсти мюслі з рисовим молоком.
  • Обідня їжа – гречка з грибами і кабачковими оладками або хінкалі з картоплею. Овочевий крем-суп з гарбузом і каррі – найпопулярніші обідні страви із серії веганства. Раціон веганства різноманітний, як бачите!
  • Збалансоване харчування вегана на вечерю – це квашена капуста з морквою, розсольник з перловкою, рагу з червоної сочевиці.
  • Раціон вегана перед сном – овочі, фрукти або чай.

Вегани і справді харчуються різноманітною і корисною для організму їжею. Збалансоване харчування вегана – це можливість очиститися від шлаків, підвищити імунітет і навіть схуднути!