Голодування при проблемах зі здоров’ям та вагітності

Лікувальне голодування при правильному підході здатне принести хворому відчутне полегшення при панкреатиті, гастриті, подагрі, застуді, холециститі тощо. Але є й інший бік медалі – голодування при вагітності, виснажлива дієта при виразці шлунка або 12-палої кишки та інших хворобах може спричинити погіршення стану здоров’я.

Нормализация ЖКТ

Лікувальне голодування при панкреатиті

Панкреатит є запаленням підшлункової залози. Лікувальне голодування при панкреатиті – ефективний метод оздоровлення, але застосовувати його слід під наглядом лікаря.
При загостренні панкреатиту підшлункова залоза потребує абсолютного спокою, тому для людини рекомендовано забезпечити не лише постільний режим, а й лікувальне голодування. При панкреатиті слід дотримуватись таких правил:
  • голодування має тривати від 1 до 3 днів;
  • іноді доцільно чергувати голодування із медикаментозною терапією та лікувальними процедурами.
Тривале голодування може негативно вплинути на діяльність підшлункової залози, тому при панкреатиті його не можна затягувати.

Голодування при гастриті

Лікування гастриту голодуванням заперечується багатьма медичними фахівцями, хоча є й багато позитивних результатів. Приміром, деякі сучасні лікарі вважають, що лікувальне голодування при гастриті допомагає відновити роботу системи ШКТ, оскільки організм мобілізує захисні механізми та активізує саморегуляцію. Повна відмова від їжі на 1-2 дні при гастриті сприяє заспокоєнню симптомів хвороби, після чого можна переходити безпосередньо до лікування.
Схема голодування при гастриті така: експерти радять пити невеликими порціями мінералку без газу, кефір, знежирене кисле молоко. Щодо голодування при хронічному гастриті, то у фахівців існують різні думки. Але більшість вважає, що краще використовувати часте харчування легкою їжею малими порціями.

Голодування при діабеті

Перш ніж зважитися на голодування при діабеті, слід проконсультуватися з гастроентерологом та ендокринологом. Діабет 1-го та 2-го типу часто супроводжується проблемами із зайвою вагою. У деяких випадках очищення організму від шлаків впродовж 2-3 днів сприяє поліпшенню загального самопочуття.
Але майже завжди лікарі-ендокринологи заявляють про те, що голодування при діабеті, як і при подагрі, є вкрай небезпечним методом.

Голодування під час вагітності

Організм вагітної жінки по-різному сприймає голодування. При вагітності можна посидіти 1-2 дні на голодній дієті, щоб очиститися від токсинів та шлаків. Але якщо голодування продовжується, то є ризик завдати шкоди плоду.
Доведено, що голодування при вагітності може спричинити жіноче безпліддя у майбутньому. Якщо вагітна страждає від хвороб підшлункової залози і шлунка, то лікувальне голодування при панкреатиті чи гастриті — табу.

Голодування при подагрі

Виснажливе голодування при подагрі протипоказане. Просто потрібно прибрати із раціону спиртні напої та м’ясні продукти. Інакше обсяг сечової кислоти зростає, і подагра прогресуватиме.

Голодування при гастриті, подагрі, грипі, діабеті, серцево-судинних захворюваннях та вагітності потрібно суворо контролювати. Не нехтуйте правилами, і голодування дасть позитивний лікувальний ефект!