Як виходити з голодування

Голодна одноденна чи семиденна суха дієта – радикальний спосіб чищення організму та зниження ваги. Але мало хто звертає увагу саме на вихід із голодування. Хоча саме цей процес має найважливіше значення у правильній перебудові організму. Однак часто мало хто знає, як виходити з голодування.
Детоксикация организма
Нині найчастіше зустрічається одноденна та 7-денна дієта. Існує ціла лінійка правил виходу з голодування, які сприяють адаптації до звичного життя, а також допомагають відновити роботу ШКТ:
  • дотримання режиму частого харчування;
  • поетапне нарощування раціону;
  • виключення жирної їжі, солі, тяжко перетравлюваної їжі, гострих спецій;
  • вихід з голодування має тривати стільки ж, як і сама дієта..
Для того щоб правильно визначити термін виходу з голодування, слід враховувати його тип (сухе, комбіноване, мокре), тривалість дієти (одноденна, 7-денна), стан здоров’я.

Вихід із сухого 7-денного голодування

Лікувальне голодування сприяє зменшенню об’єму шлунка. Саме тому розпочинати вихід із сухого голодування слід із вживання легкозасвоюваної їжі у мінімальній кількості. Після проходження 7-денної дієти дієтологи радять протягом 7 діб дотримуватися кількох принципів.

У перший день виходу із сухого 7-денного голодування рекомендовано пити свіжі соки. Свіжовіджатий концентрований сік можна змішувати з водою, щоб правильно розподілити навантаження на шлунок. Вихід із 7-денного голодування в жодному разі не повинен починатися з вареної або смаженої їжі.

Раціон другого дня складається із подрібнених овочів. Якщо ви сиділи на сухому голодуванні (не одноденному), то можете зробити також легкий овочевий або фруктовий коктейль.

Правильний вихід із голодування на 3-7 день

У меню третього та четвертого дня 7-денної дієти припустима наявність вівсянки та гречаної каші, вівсяного киселю, фруктово-овочевого смузі. Правильний вихід із голодування на цьому етапі виключає жирні та копчені страви.

На п’ятий і шостий дні правильного виходу з голодування можна їсти сухий лляний хлібець, мед, сироватку, молоко, вершки. Але порції мають бути мінімальними, як і при виході із одноденної дієти.

А ось правильний вихід із голодування на сьомий день – це «свято живота». 7-денний марафон закінчується міні-трапезою з ваших улюблених страв. Але не перестарайтеся: переїдання може спричинити біль у шлунку і навіть отруєння.

Вихід із одноденного голодування

Якщо ваша голодна дієта сухого типу була одноденною, то тут все набагато простіше: ранок – пора фруктів та овочів, обід – час легкого салату, вечеря – момент поласувати молоком або сиром.

Вихід із одноденного голодування переноситься набагато легше, ніж вихід із 7-денного, тому що при одноденному голодуванні процеси в організмі не встигають повністю перебудуватися.