Грейзинг дієта

Цей різновид дієти призначається для тих, хто вирішив схуднути за допомогою дробового харчування. Її плюс у тому, що ви не повинні відмовляти собі в їжі. Та ще й кількість прийомів їжі тут більша, ніж зазвичай.

Японські вчені дійшли висновку: якщо постійно жувати (зрозуміло мізерними порціями), то вироблення гормону, який провокує нас на переїдання, значно зменшується. Ім’я цього гормону – грелін. Його, до речі, також відкрили японці. Таким чином, ви схуднете швидше, ніж на триразовому харчуванні. Під час “Грейзингу” виключаються напівфабрикати, консерви, алкоголь, солодощі та випічка. Головна ідея дієти “Грейзинг” у тому, щоб перекушувати щодві години.

Грейзинг диета

Варіанти меню

Меню цієї дієти виглядає приблизно так:

  • Під час першого сніданку ви з’їдаєте 100 г будь-якої каші з ложкою йогурту чи оливкової олії. Солі використовуйте якнайменше. Звичайно, її краще взагалі замінити прянощами, які пришвидшують обмін речовин.
  • Під час другого сніданку з’їжте будь-який фрукт та п’ять горішків.
  • Перший обід у вас буде зі 150 г м’яса та такої ж кількості тушкованих овочів.
  • На другий обід – овочевий супчик на овочевому бульйоні.
  • Під час полуденка з’їжте 150 г сиру.
  • На вечерю відваріть собі 100 г риби або креветок, а також зробіть овочеву нарізку.

Варіюйте раціон на свій розсуд, але дотримуйтеся схеми харчування. Сніданок починайте не раніше ніж через годину після того, як ви прокинулися. Ця дієта не поєднується з правилом “після шести не їсти”.

Часті перекушування корисні тим, що вони підтримують високий рівень цукру в крові. Звісно, за умови, що ви будете їсти продукти, збагачені клітковиною та білком, а не одними вуглеводами. Саме тому сюди не йдуть солодкі фрукти та фініки. Крім того, вам доведеться приділяти велику увагу гігієні ротової порожнини, коли ви почнете користуватися дієтою “Грейзинг”: щоразу як ви перекусили, одразу прополосніть рот спеціальною рідиною або почистіть зуби.

До речі, цю дієту вважають корисною не лише дієтологи, а й психологи! Багато авторів книжок з психології згадують саме цю дієту як спосіб безболісного позбавлення пацієнта від переїдання.