Одна з основних причин втрати здоров’я – неправильне ставлення до їжі

У такій ситуації хоч раз у житті опинялася практично кожна людина: немає ніякої можливості приборкати шалений апетит або навпаки – сама лише думка про їжу викликає огиду.

 

Одна из основных причин потери здоровья – неправильное отношение к пище

У більшості випадків подібні періоди закінчуються благополучно, але бувають і винятки, коли неправильне ставлення до їди може викликати не лише проблеми зі здоров’ям, а й серйозні порушення психіки.

Ненажера їсть не тому, що голодний

Люди, які страждають від ненажерливості, можуть за день з’їсти непомірну кількість їжі. Їдять вони дуже швидко, у результаті насичуються лише на короткий час, після чого черговий напад голоду змушує їх знову братися за ложку. Утім, для ненажери відсутність голоду – не причина, щоб відмовлятися від можливості зайвий раз поїсти. Їжа – це його ліки, спосіб отримати задоволення, відсунути на задній план проблему, що давно його мучить…

На думку фахівців зі сфери психіатрії, випадки переїдання, що повторюються як мінімум двічі на тиждень протягом півроку, можуть бути спровоковані тільки психологічними проблемами:

  • низькою самооцінкою й відчуттям неповноцінності;
  • нездатністю правильно організувати своє життя;
  • станом депресії, тривоги, самотності і гніву.

Але іноді причина переїдання прихована зовсім не в розладі психіки, а в неправильному ставленні до їжі, нав’язаному з дитячих років. Як приклад можна навести сімейство, в якому батьки силою змушують дитину з’їдати все, що лежить на тарілці, або з дитинства привчають до занадто великих порцій.

Коли обжерливість переростає в ожиріння, порушується робота практично всіх внутрішніх органів: кожні 5 кілограмів зайвої ваги збільшують ризик розвитку цукрового діабету і сприяють підвищенню артеріального тиску на 5 мм ртутного стовпчика. Крім того, суглоби огрядних людей зношуються набагато швидше, і врешті-решт настає момент, коли запасів тироксину – гормону, що відповідає за обмін речовин, катастрофічно не вистачає, щоб «обслужити» оброслі жиром тілеса. Як наслідок у жінок порушується менструальний цикл, а чоловіки стають імпотентами. І все через неправильне ставлення до їжі. Далі більше. Надлишки їжі, яку не засвоїв організм, починають бродити і гнити в кишечнику, вбиваючи корисну мікрофлору.

Фахівці зараховують обжерливість (булімія) до різновидів нав’язливих ідей і водночас визнають, що причиною булімії можуть стати деякі захворювання, такі як діабет і захворювання мозку.

З однієї крайності – в іншу

До протилежної категорії людей належать, у більшості випадків, жінки, які виснажують свій організм нещадними дієтами заради здобуття жаданих, «модельних» параметрів. Організм таких людей поступово припиняє засвоювати їжу, у них починається розвиток анорексії.

Серед основних причин анорексії – неадекватне зосередження на поживних властивостях і кількості калорій, що містяться у вживаних продуктах. Хоча нерідко джерело захворювання «заховане»… за тією ж невпевненістю, нездатністю відмахнутися від нав’язливих стандартів краси, які диктують: «худорлявість – єдина можливість досягти успіху». Часто виникнення анорексії пов’язане з невпевненістю індивіда у своїй привабливості або недостатньою увагою з боку оточуючих.

Головна проблема, з якою необхідно впоратися аноретику, – знайти в собі сили зупинитися, припинити скидати «зайві» кілограми. Звичайно, близьким хворого, щоб вчасно запобігти розвитку недуги, необхідно знати про її основні симптоми:

  • про ламкість нігтів і волосся, авітаміноз;
  • про млявість, слабкість і постійний озноб;
  • про хронічну втому й часті запаморочення;
  • про біль у животі, що посилюється після їжі.

Виявити у себе ознаки анорексії не під силу нікому, адже це захворювання спотворює сприйняття. Тому всі зауваження оточуючих щодо змін, що відбуваються з її фігурою, людина, яка страждає на цю небезпечну недугу, сприймає неправильно. Допомога у вигляді настановних бесід має виходити тільки від найближчих людей.

Зовнішній вигляд людини не завжди залежить від її меню

Перше, що, на думку фахівців, має зробити людина, яка неправильно ставиться до їжі, – визнати факт наявності проблеми. Самостійно позбутися психічних розладів, викликаних гастрономічними ускладненнями, дуже складно. Набуття здоров’я можливо лише за умови неухильного виконання приписів лікаря і постійної моральної підтримки з боку друзів і близьких родичів.

Людині, у якої, на її думку, виникли проблеми із зовнішнім виглядом, не варто одразу сідати на дієту. Неправильне ставлення до їжі, вважають фахівці, нерідко закінчується розвитком неврастенії, гострою серцевою недостатністю, порушенням роботи органів травлення. Але оскільки будь-яка проблема, пов’язана з травленням, має своє підгрунтя, своєчасне виявлення останньої рівносильне позбавленню від ще серйозніших труднощів.

Детоксил – очистити організм від токсинів та шлаків https://detoxil.com.ua/