Лікувальне голодування – панацея від хвороб чи ні?

Нетрадиційна медицина часто вдається до альтернативних методів лікування. У тренді якраз голодування. Безліч відгуків з’являється в соцмережах і відеоблогах. Але наскільки ефективним є цей спосіб, якою має бути підготовка до голоду і яким має бути харчування після голодування?
Лечебное голодание – панацея от болезней или нет?

Голодування може тривати від 1 до 48 днів. Очищення організму, схуднення і виведення шлаків після дієти – це, звичайно, добре, але все може закінчитися дуже плачевно навіть з попередньою підготовкою:

  • збільшиться вага (жири відкладаються на випадок, якщо голодування повториться);
  • розтягується м’язова маса;
  • шкіра стає сухою і в’ялою;
  • загострюються захворювання шлунково-кишкового тракту та ін.

Голодування на воді, сухе голодування: відгуки

Існує кілька різновидів голодування: мокре, комбіноване і сухе голодування, відгуки про які дуже різні. «Мокра» відмова від їжі передбачає лояльне голодування на воді. Комбінований метод за ступенем тяжкості посідає друге місце після мокрого: дозволяє приймати ванну або душ, але повністю забороняє вживати їжу і пити воду. Судячи з відгуків, найжорсткіше – сухе голодування, яке виключає з меню голодуючого харчування будь-якими стравами, воду і навіть душ.

Підготовка до голодування

Якщо ви все ж збираєтеся оздоровити свій організм, то пам’ятайте, що підготовка до голодування повинна бути грамотною і правильною. Для початку пройдіть обстеження органів і систем, після чого почитайте відгуки в інтернеті. Якщо діагноз дозволить вам сісти на суху дієту, то за 2 тижні до голодування поступово починайте готувати організм: зменшуйте прийом їжі і води.

Харчування після голодування

Сухе, мокре, комбіноване голодування – це усвідомлене рішення дорослої людини, яка керується не тільки відгуками, а й власними цілями і життєвою підготовкою. Харчування після голодування має бути помірним: мінімум води і їжі.

Не можна дати 100% оцінку ефективності сухого голодування або голодування на воді, адже все залежить від людини. Не загравайтеся – тільки так ви матимете шанс на оздоровлення та позбавлення від хвороб, зокрема й після голодування. І якщо вже наважилися на цей крок, пам’ятайте, що харчування після голодування – не менш відповідальний етап, ніж підготовка до нього!