6 простих способів вживати більше клітковини

Якщо звичайна клітковина вам не по кишені, просто знайдіть їй заміну. Давно вже відомо, що це джерело енергії має безліч переваг для здоров’я, тому його необхідно включити до свого раціону. Далі йдеться про те, як це зробити, заощадивши гроші.
Продукти, такі як цільні зерна і боби, що складаються здебільшого зі складних молекул цукру, вимагають багато часу та енергії, щоб перетравити їх у прості цукри, необхідні вашому організму для отримання заряду. Вони також містять клітковину, яка захищає вас від хвороб серця, раку і проблем з травленням. Ось кілька способів збільшення кількості клітковини в раціоні

6 простых способов употреблять больше клетчатки
  1. Насолоджуйтесь пластівцями щодня на сніданок
    Цільнозернові непідсолоджені пластівці містять щонайменше три грами клітковини. Такий сніданок буде ідеальним початком дня і добре послужить організму. Дослідження Каліфорнійського університету показало, що люди, які вживають злакові пластівці, їдять більше клітковини і менше жирів, ніж ті, хто цього не робить.
  2. Їжте два яблука щодня
    Вам довго не знадобиться візит до лікаря, якщо ви з’їдатимете два яблука щодня. Усе тому, що яблука є хорошим джерелом пектину – розчинної клітковини, що сприяє відчуттю повноти, а також повільно перетравлюється.
    Нещодавнє дослідження американських дієтологів показало, що п’яти грамів пектину достатньо, щоб люди почувалися ситими до чотирьох годин.
  3. Робіть йогуртну суміш на сніданок один раз на тиждень
    Візьміть 175 мл (3/4 склянки) йогурту і змішайте з 75 гр (1/3 чашки) висівок з зерном, 15 гр (одна ст. ложка) подрібненого лляного насіння, додайте фрукти або ягоди за смаком, і в підсумку ви отримаєте велику кількість клітковини.
  4. Змішуйте звичайні пластівці і пластівці з високим вмістом клітковини
    Ви можете не схотіти з ранку зіткнутися з цілою тарілкою висівок. Якщо це так, змішайте висівки з рівною кількістю звичайних пластівців. Ви ледь помітите, що з’їли їх.
  5. Смузі з молодої моркви та броколі зі знежиреним йогуртом.
    Вживаючи це на полуденок три дні на тиждень, ви заповните шлунок і отримаєте близько п’яти грамів клітковини з кожних 150 грамів овочів.
  6. Вибирайте цільнозернові продукти, в яких першим інгредієнтом є цільна пшениця.
    Байдуже, як вона називається: «цільна пшениця» або «ціле зерно», – важливо, щоб це було першим у списку інгредієнтів на етикетці. Чому?
    Якщо в складі йдеться про багатозернову, семизернову, лущену, неброміровану або збагачену пшеницю, то це нецільна пшениця. Отже, їй бракує деяких вітамінів і мінералів, не кажучи вже про клітковину цільних зерен.
    Перед тим як купувати клітковину в магазинах, згадайте, що ця речовина в достатній кількості міститься в наших повсякденних продуктах.