Зрозуміти і перемогти “гострий голод”

Багато хто вважає, що вранці треба їсти кашу з фруктами, на обід салат і на вечерю рибу з овочами. Але через дві години хочеться з’їсти шоколад або сир. Що з цим нездоровим тяжінням до їжі? Голод часто є наслідком невдалих дієт. Але психологічні чинники або деякі захворювання можуть також викликати страшний голод. Ми зібрали огляд можливих причин для вас і хочемо дати вам поради, що ви можете зробити проти голоду.

Понять и победить "острый голод"

Що таке «гострий голод»?

Багатьом людям знайоме «раптове бажання негайного прийому їжі», так характеризується «гострий голод». Тіло подає такі сигнали, що воно вимагає вуглеводів, коли рівень цукру в крові падає. Насправді раптовий і сильний голод є важливим сигналом, щоб забезпечити подачу енергії для тіла.
Проте контроль голоду і ситості являє собою складну систему, в якій бере участь багато різних гормонів і центрів в головному мозку. Таким чином, багато факторів можуть вплинути на контроль і сприяють появі голоду.

Що викликає прагнення їсти?

Рівень цукру в крові контролюється за допомогою гормону інсуліну. Вуглеводи з раціону перетворюються у травній системі на глюкозу (декстрозу), яка дробиться і всмоктується в кров. Інсулін потім гарантує, що клітини приймають глюкозу і тому можуть виробляти енергію.
Коли знижується рівень цукру в крові, організм знову дає сигнал голоду. Чим швидше рівень цукру в крові падає, тим сильніше відчуття голоду. Таким чином, бажання з’їсти щось солодке є результатом швидкого зниження рівня глюкози в крові.

Цукор сприяє появі голоду

“Прості” вуглеводи, такі як цукор (сахароза) або біле борошно, швидко розкладаються на глюкозу і забезпечують швидке підвищення рівня цукру в крові. Однак наслідком дії інсуліну є те, що рівень цукру в крові падає дуже швидко знову.
Часто відчуття голоду виникає після коротких і швидких прийомів їжі. А от складні вуглеводи з цільного зерна перетравлюються повільніше, через що відчуття ситості триває довше.

Із замінниками цукру проти голоду?

Штучні замінники цукру мають репутацію «приборкувача» голоду. Основоположні ранні дослідження, що базувалися на експериментах на тваринах, все ж не можуть бути підтверджені для людини.
Замінник ксиліт натуральний цукор (березовий цукор), тим не менше, може протидіяти голоду в деяких обставинах, оскільки впливає на рівень цукру в крові меншою мірою, ніж цукор. Крім того, ксиліт дає на 40 відсотків менше калорій, ніж цукор, і тому може бути корисною альтернативою щодо втрати ваги.

Голодний стан під час втрати ваги

Решта вуглеводів можуть також викликати голод. Таким чином, йдеться про те, як частина дієти з низьким вмістом вуглеводів часто збуджує голод щодо солодкого. Причиною є низький рівень цукру в крові навіть у цьому випадку.
Крім того, деякі продукти є табу у більшості дієт: прагнення цих продуктів здебільшого є результатом психологічного прагнення забороненого.

Діабет: голод як застережливий знак

Діабетики мають особливо високий рівень цукру в крові (гіпоглікемія), тому що у них гормональний контроль цукру в крові не працює належним чином. Випадкова висока доза інсуліну, незвичне фізичне навантаження або занадто мала кількість вуглеводів можуть швидко призвести до небезпечно низького рівня цукру в крові.
Поява голоду може потім свідчити про гіпоглікемію. Крім того, запаморочення, тремор, пітливість, серцебиття і слабкість можуть виникати як симптоми низького рівня цукру в крові. Тому діабетикам слід мати по можливості деякі декстрози з собою.

Голод: 9 можливих причин

Можна виділити як нешкідливі, так і патологічні причини, що викликають голод.

  1. Гормональні зміни під час вагітності можуть викликати голод. Деякі вагітні жінки також відчувають, що хочуть з’їсти незвичайні поєднання їжі або у них з’являється такий сильний апетит, якого вони не відчували раніше.
  2. У разі браку сну в організмі відбувається підвищення рівня гормонів, що сприяють появі голоду. Тому недостатній сон може викликати голод і постійно сприяє появі зайвої ваги.
  3. Алкоголь перешкоджає надходженню цукру і може, таким чином, призводити до зниження рівня цукру в крові. Оскільки алкоголь також сприяє виведенню з організму солі, часто після вживання виникає надмірне бажання з’їсти щось солоне.
  4. У пацієнтів з мігренню або після нападу мігрені голод може бути провісником. Тому раніше було висунуте припущення, що шоколад або інші шкідливі для здоров’я продукти можуть викликати мігрень, але тепер це спростовано.
  5. Психологічні навантаження, такі як стрес, розчарування, самотність або нудьга, можуть викликати тяжіння до їжі у деяких людей. Оскільки їжа активізує систему «винагороди» в головному мозку, може стати розрадою і поліпшити настрій.
  6. Деякі ліки можуть збільшити як побічний ефект апетит. До них належать ліки проти депресії та інших психічних розладів (антипсихотичні препарати) і препарати, що містять кортизон.
  7. У разі надмірно активної роботи щитоподібної залози метаболізм проходить «на високій передачі». Типові симптоми – голод і втрата ваги, незважаючи на підвищене споживання їжі. Крім того, це може призвести до появи таких симптомів, як пітливість, серцебиття, тремор і діарея.
  8. У рідкісних випадках голод може бути симптомом наявності глистів, пухлини або важкої хвороби печінки.
  9. Розлади харчової поведінки.

Що означає ваш голод?

Якщо ви відчуваєте голод, то маєте спочатку з’ясувати, що могло спричинити його появу: ви пропустили прийом їжі, з’їли занадто мало або не те? Тоді це, ймовірно, “реальний” голод. Або вам нудно, у вас стрес або ви переживаєте розчарування? У цьому випадку ваш мозок вимагає, ймовірно, їжі, щоб компенсувати нею іншу проблему.
Якщо ви особливо часто страждаєте через гострий апетит, ви мусите уточнити у лікаря, що саме з вами не так. Це також треба зробити, якщо існує ймовірність того, що ви страждаєте від будь-якого зі згаданих вище захворювань.

Що допоможе перемогти «гострий голод»?

Що робити, коли виникає стан «гострого голоду»? Для того щоб протистояти спокусі поласувати шоколадом та іншими калорійними закусками, є деякі трюки.

Ми зібрали для вас 10 порад, щоб допомогти вам перемогти голод.

  1. Відволікання: особливо, якщо вам нудно або ви у стресових ситуаціях відчуваєте голод. Допомогти відволікти себе можуть: гаряча ванна, прогулянка або хороша книга – все це добре для вас і абсолютно нешкідливо.
  2. Жувальна гумка без цукру забезпечує свіжий смак у роті і задіює м’язи жування. Хто зазвичай голодніє від жувальної гумки, може спробувати рідину для полоскання рота.
  3. Чищення зубів працює так само, як жувальна гумка. Якщо чистити зуби одразу після обіду, то можна допомогти собі у боротьбі з голодом у вечірній час.
  4. Напої: вода з содою, чай або кава: рідина заповнює шлунок і, таким чином, може зменшити голод.
  5. Ваніль може допомогти проти тяжіння до солодкого. Причина, ймовірно, в тому, що запах ванілі впливає на вивільнення гормону щастя серотоніну.
  6. Альтернативна медицина: серед альтернативних засобів, таких як гомеопатичні або клітинні солі, є численні продукти, що допомагають проти «гострого голоду».
  7. Спорт відволікає увагу і може зменшити апетит. Спробуйте такий трюк: ви дозволяєте собі ваші улюблені закуски, але тільки після тренування, а після тренування, як правило, ви можете просто не відчути голоду.
  8. Коли голод не припиняється, можна обрати здорову альтернативу. Фрукти, наприклад, зменшують прагнення солодкого, яблука і ягоди, як було доведено, роблять це, тому що впливають на рівень цукру в крові. Горіхи є досить калорійними, але містять корисні жири і добре насичують завдяки вмісту білка.
  9. «Гріх»: побалуйте себе шматочком шоколаду, переважно з дуже високим вмістом какао. Тому що темний шоколад корисніший за молочний.
  10. Поцілунки: “гормон обіймів і поцілунків” окситоцин стимулює ділянку мозку, яка відповідає за відчуття ситості.

Уникнути «гострого голоду»

Для того щоб запобігати голоду, достатньо регулярно займатися фізичною активністю, харчуватися цільним зерном, білками і багатими на клітковину продуктами, такими як броколі або бобові, вони здатні наситити на тривалий час і підтримувати рівень цукру в крові.

Не варто терпіти постійні невдачі і користуватися будь-якими односторонніми дієтами, що не задовольняють потреби вашого тіла у поживних речовинах. Важливо також не забороняти: дозвольте собі іноді скромний гріх, як і, зрештою, набіг на холодильник через голод.

Detoxil https://detoxil.com.ua/uk/