Вегетаріанство для дітей. Чи це безпечно?

Вегетаріанство. Кожен має свою думку щодо цієї системи харчування. Люди розділилися на два табори: одні нічого проти цього не мають, а то й самі є вегетаріанцями, інші вважають, що людина – хижак за своєю суттю, і без м’яса він прожити ніяк не може. Суперечка ця вічна. А ось чи це безпечно для дітей? Оце вже цікаве питання.
Правильное питание для ребнка

Вже давно побутує думка, що діти-вегетаріанці обганяють своїх однолітків розумово та фізично. Це неправда. Так, зустрічаються добре розвинені діти-вегетаріанці, але частіше відбувається саме навпаки. Почнемо ми, мабуть, з того, що для правильного розвитку організму, що росте, потрібна велика кількість вітамінів, амінокислот, а також білка. Для повноцінного розвитку дитини їй необхідно 20 білків, з яких 8 — тваринного походження.

Якщо дитина не їсть м’ясо, вона позбавлена вітаміну D, який, між іншим, відповідає за кісткову систему організму, що росте.

Люди, які проповідують вегетаріанство, також кажуть, що якщо ця система харчування не шкодить дорослим (що частково правда), то вона безпечна і для малюків. Це ще один міф. Якщо дорослий може без явних наслідків пережити тимчасовий дефіцит будь-яких вітамінів, то дитячий організм, на жаль, поки що на це не здатний.

Діти-вегетаріанці недоотримують такий необхідний їм елемент, як залізо, що призводить до нестачі гемоглобіну. Результат – млявість, висока стомлюваність, зниження апетиту, запори, метеоризм, діарея.

Пам’ятайте, будь ласка, про те, що залізо міститься лише у продуктах тваринного походження.

Висновки робити вам, дорогі дорослі. Саме ви відповідаєте за здоров’я вашого чада, і саме ви, зрештою, приймаєте рішення, чи вегетаріанство потрібне вашому малюкові.