Запитання і відповіді про фісташки

Чи правда, що в порції фісташок більше антиоксидантів, ніж у зеленому чаї? Так. У 28 грамах фісташок концентрація антиоксидантів дійсно вища, ніж у чашці зеленого чаю.

Вопросы и ответы о фисташках

Чи небезпечні фісташки для тих, у кого алергія на горіхи?
Алергія на деревні горіхи зустрічається досить рідко, і в певних випадках це алергічна реакція тільки на один конкретний різновид горіхів. Якщо ви переживаєте з приводу можливої ​​алергії саме на фісташки, проконсультуйтеся з лікарем.

Чи корисні фісташки для тих, хто намагається підтримувати здоровий рівень цукру в крові?
Так. Фісташки містять мало вуглеводів, зате в них багато протеїну і моно- і поліненасичених жирів, тому вони корисні не лише для підтримки здорового рівня цукру, а й для серця.

Чи добрі фісташки в якості спортивного харчування?
Так. Фісташки – чудовий перекус, і до тренування, і після. Вони вирізняються дуже добрим співвідношенням протеїну, клітковини і вуглеводів, а тому ідеально підходять для включення у спортивний раціон.

Чи можна вирощувати фісташки самостійно?
Фісташкові дерева ростуть у посушливому кліматі, в інших регіонах їх можна вирощувати тільки в приміщенні, як кімнатні рослини. Восени, після опадання листя, дерево необхідно перемістити в темне і неопалюване приміщення. Рясного поливу воно не вимагає.

Чи забезпечує порція солоних фісташок денну норму натрію?
Ні. Всупереч розхожій думці, солоні фісташки не можуть забезпечити денну норму натрію, оскільки сіллю вкрита тільки їхня шкаралупа, яка лише на мить опиняється в роті при разгризанні.

Чи використовується для чогось шкаралупа від фісташок?
Фісташкову шкаралупу можна використовувати як матеріал для рукодільної творчості. Шкаралупками від фісташок можна декорувати картини, прикраси або одяг. Діти іноді роблять з них «фісташкових сов» і брязкальця. Також можна подрібнити шкаралупу і використовувати її як дренажну систему для саду або домашніх рослин або як бар’єр навколо рослин для відлякування слимаків.

Як найкраще зберігати фісташки?
Фісташки дуже всотують вологу, а тому черствіють, якщо їх неправильно зберігати. Зберігайте їх у герметичному контейнері в морозилці або холодильнику, щоб зберегти свіжими. Закриті (нерозколоті) фісташки можуть залишатися свіжими протягом року, а відкриті бажано з’їдати протягом 4 місяців. Розморожуючи заморожені фісташки, помістіть їх у пластиковий пакет, щоб у них не всотувався конденсат.

Чи можна діабетикам їсти фісташки?
Так, фісташки – чудова їжа для діабетиків, якщо дозувати їх відповідно до загальних харчових приписів. Клітковина, фітостероли і антиоксиданти, що містяться у фісташках, наділяють їх високою цінністю для серцево-судинної системи.