Пшеничний і житній хліб: плюси та мінуси

Без хліба, мабуть, не обходиться жодна людина. Хтось віддає перевагу білому, а хтось більше любить чорний. Різновиди хліба визначаються видом борошна, з якого їх робили. Розглянемо докладніше плюси та мінуси основних різновидів хліба.

Пшеничный и ржаной хлеб: плюсы и минусы

Пшеничний

Для виробництва такого хліба беруть борошно вищого ґатунку, яке має високий вміст клейковини, а також дріжджі (вони можуть бути рідкими або сухими). Для білого хліба характерні високі смакові якості. Але якщо говорити про його харчову цінність, то цей продукт посідає останнє місце серед інших різновидів хліба. Адже в ньому практично не міститься корисних мікроелементів та вітамінів, тому що ці речовини присутні в оболонці зерна, яка видаляється при виробництві борошна вищого ґатунку. Тому єдиним плюсом пшеничного хліба можна назвати його смак.

А от мінусів цього хліба буде більше. Серед них можна відзначити такі:

  • Високий індекс глікемії. Тому пшеничний хліб не рекомендується при діабеті та атеросклеротичних ураженнях судин.
  • Висока калорійність. Через це цей продукт не варто вживати при ожирінні.
  • Негативний вплив на стан шлунково-кишкового тракту. По-перше, пшеничний хліб може стати причиною бродіння (особливо це стосується свіжоспеченого). По-друге, він може спровокувати непрохідність кишечнику за рахунок високого вмісту клейковини.

Житній

Для виробництва цього хліба використовується суміш житнього та пшеничного борошна, а замість дріжджів беруть закваску. Якщо порівняти такий хліб із пшеничним, то він помітно виграє за своїми корисними властивостями, а щодо смаку не поступається йому.

Серед плюсів житнього хліба можна виділити такі:

  • Висока біологічна цінність. У цьому хлібі є багато вітамінів, амінокислот, мікроелементів і ферментів.
  • У ньому відсутні дріжджі, які чимало дієтологів вважають шкідливими.
  • Довго не пліснявіє через підвищену кислотність.


Якщо говорити про мінуси житнього хліба, їх не так багато. Вони стосуються індивідуального стану здоров’я. Зокрема, такий хліб не рекомендується при:

  • виразковій хворобі;
  • печії;
  • захворюваннях сечового міхура та печінки.

Як бачите, основні різновиди хліба мають свої недоліки та переваги. І якщо говорити про більшу користь для здоров’я, то однозначно лідерство утримує житній.