Кукурудза: її користь і її шкода

У багатьох культур є свої плюси і мінуси, які обов’язково треба знати. І кукурудза тут не виняток. Її вплив на здоров’я і роботу організму досить сприятливий. Але при деяких захворюваннях вона буває протипоказана.

Кукуруза: ее польза и ее вред

Корінні жителі обох Америк обожнювали кукурудзу. Особливо стародавні інки. Христофор Колумб ввіз до Європи кілька качанів кукурудзи. Так у Старому Світі з’явилася ця рослина.

Сьогодні кукурудза стала популярною майже в усьому світі. Її використовують у консервах, на корм худобі, у косметиці й навіть як сировину для палива.

Корисні властивості кукурудзи відомі вже давно. У ній міститься багатий вітамінний і мінеральний комплекс. Це вітаміни Е, Н (біотин) і групи В, вітамін А, калій, йод, залізо, натрій, кальцій, магній, фосфор. Рідко де можна знайти подібне багате поєднання корисних речовин.

Дивно й те, що кукурудза містить навіть трохи золота, що позитивно впливає на імунну систему і гормональні процеси.

Користь для печінки і кишечнику

Кукурудза нормалізує роботу кишечнику, запобігає виникненню закрепів. Ті, хто страждає на захворювання печінки, можуть відчути цілющу дію від регулярного споживання кукурудзи завдяки стійкому жовчогінному ефекту.

Варені кукурудзяні рильця можуть полегшити процеси одужання при багатьох різновидах захворювань жовчного міхура і гепатиту.

Користь для нирок, підшлункової залози і серця

Молода кукурудза здатна розчиняти камені у нирках. Відвар молодої кукурудзи допоможе при хворобах підшлункової залози, а при регулярному споживанні цього відвару (по одній склянці щодня) можна нормалізувати обмін речовин.

Згадані вище численні корисні речовини сприяють зміцненню здоров’я серця і судин, ефективно полегшують напади при нефриті і подагрі.

Протипоказання

Не існує абсолютно корисних продуктів. Усе має і користь і шкоду. Пам’ятайте, що при тромбозах, тромбофлебіті і підвищеному згортанні крові вживання кукурудзи може завдати шкоди здоров’ю. Не рекомендується споживання кукурудзи особам з недостатньою масою тіла і тим, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту під час загострення.

Як очистити організм від токсинів і шлаків? https://detoxil.com.ua/uk/