Соєва дієта

Цей різновид дієти не змусить голодувати. Соєва дієта являє собою унікальне харчування, яке підвищує тонус організму, зменшує жировий прошарок і подовжує молодість. При цьому їсти майже не доведеться, але відчуття голоду теж не наздожене. Причина в тому, що соя має велику кількість білків та інших корисних компонентів.

Соя є одним з найперших культивованих рослин. Вона належить до бобових, але завдяки своєму унікальному складу легко може замінювати м’ясо, молочні продукти, овочі й навіть шоколад. Тому вона так активно задіяна в кулінарії.

Соевая диета
Соевая диета

Соя нормалізує обмін речовин, відновлюючи хімічний баланс в організмі. Вона благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, значно сприяючи травному процесу. Під її впливом швидше зменшується жировий прошарок тіла. Завдяки сої значно активується ріст мікрофлори кишечника, що запобігає розвитку раку. Вона також стимулює нормальне вироблення гормонів в організмі жінки, тому багато лікарів рекомендують сою в період менопаузи. Завдяки впливу на гормональний фон соя дещо подовжує молодість і здоровий стан організму, ущільнює кісткову тканину і зміцнює м’язи.

Але, незважаючи на безліч позитивних факторів, надмірна захопленість соєю може призвести до низки захворювань, серед яких патології ендокринних залоз. Тому соя дуже добра, але в міру.

В контексті дієти соя ідеальний продукт. При високій харчовій користі вона низькокалорійна. Соєвий стейк може наситити організм так само, як м’ясний, але соя не має такої кількості тваринних жирів.

Проте існує безліч соєвих продуктів з високою жирністю. Тому не все соєве може привести до ідеальної фігури. Як же схуднути, споживаючи сою?

Соєва дієта не повинна тривати більш як 7 днів. Дотримуватися її варто не частіше ніж 1 раз на рік.

Меню соєвої дієти

Двічі на тиждень варто практикувати розвантажувальні дні. Вони не повинні йти один за одним. Меню розвантажувального дня складається із 500 г соєвих бобів. Сирі соєві боби необхідно залити холодною водою і залишити на ніч. Потім їх слід варити, поки не стануть м’якими. Отриману страву потрібно розділити на 5 порцій і вживати протягом дня. Не забувайте пити чисту (негазовану, немінералізовану) воду. Припустиме також вживання чаю або кави без цукру.

Меню інших днів має бути подібним:

Сніданок – висівковий хліб, соєвий сир (тофу), чашка чаю.

Полуденок – фрукт або овоч. Дієта виключає картоплю, виноград, банани, манго, інжир і груші.

Обід – соєвий гуляш з овочами (чергувати з супом із соєвого м’яса, для смаку можна додати бульйонний кубик).

Перекус – соєвий сир (тофу), фрукт.

Вечеря – соєвий сир (тофу), овочі.

Дієта не може включати їжу, жирність якої перевищує 1%, кондитерські або борошняні вироби, алкоголь і спеції (зокрема сіль і цукор).