Цикорій – ароматна й дуже корисна альтернатива каві

Іноді нові тренди і віяння насправді є лише поверненням старих традицій і звичаїв. Наприклад, у нашій країні у багатьох склалася міцна асоціація між цикорієм і періодом Радянського Союзу, коли ця рослина була єдиною альтернативою дефіцитній каві. Однак лише одиниці знають про всі достоїнства цикорію.

Цикорий – ароматная и очень полезная альтернатива кофе

Ця рослина, вкрита блакитними квітами, зустрічається в багатьох регіонах нашої країни. Якщо оцінювати її зовнішній вигляд, то цикорій нагадує якийсь придорожній бур’ян. Але насправді його листя є корисною добавкою для салатів, а з коренів виходить терпкий і ароматний напій, що має багато корисних для нашого самопочуття і здоров’я властивостей. Після прочитання цієї статті ви, можливо, схочете пити саме напій з цикорію, а не популярну в усьому світі каву.

6 причин зробити цикорій частиною свого раціону

1. Якщо ви не можете навіть дня прожити без солодощів і смачних булочок, але при цьому для вас також важлива ваша фігура, тоді цикорій може допомогти знайти гармонію між цими двома протилежними бажаннями. Цикорій майже на 49% складається з інуліну, який у нашому організмі відіграє роль регулятора рівня цукру в крові, значно знижуючи його. Тому якщо ви п’єте напій з цикорію, то таким чином нейтралізуєте шкідливий вплив цукру на вашу фігуру. Ще один корисний ефект від інуліну – завдяки йому глюкоза не стає жировими відкладеннями, а повністю засвоюється організмом. Одним з елементів складу цикорію також є пектин, який зменшує відчуття голоду і допомагає залишатися ситим набагато довше.

2. Стрес уже встиг перетворитися на вірного супутника сучасного суспільства, що існує в умовах багатозадачності, дедлайнів і, звичайно, шаленого ритму життя. Якщо ця ситуація вам близька і добре знайома, тоді напій з цикорію – це спосіб привести свій емоційний стан у норму і знизити рівень дратівливості. Корінь цикорію – це дуже ефективне заспокійливе, вживання якого до того ж здатне значно зменшити ймовірність того, що у вас виникнуть серцево-судинні захворювання.

3. Коли дивишся модні журнали або рекламу, здається, що такі ідеальні волосся і шкіра просто не можуть існувати в реальності. Однак якщо ви правильно харчуєтеся і доглядаєте за собою, то навіть такі ідеали є досяжними. Один із способів поліпшити стан шкіри і волосся – це напій з цикорію, до складу якого входить безліч необхідних нам вітамінів і мінералів. Цикорій можна не лише приймати у вигляді ароматного напою, а й робити з нього маски, а також відвари і настоянки для вмивання обличчя і миття волосся.

4. Неправильні перекушування або часте вживання шкідливої їжі дуже часто стають причинами виникнення проблем з травленням. Якщо вам не потрібні подібні неприємності, тоді варто якомога швидше переглянути свої звички і систему харчування. Вона має бути побудована таким чином, щоб ваше травлення було схоже на роботу дуже точного годинника. Як уже говорилося вище, у складі цикорію дуже багато інуліну, який також благотворно впливає на мікрофлору кишечнику. Тому присутність у вашому раціоні цикорію може поліпшити процес травлення і знизити рівень навантаження на такий життєво важливий орган, як печінка.

5. Але це ще не всі корисні властивості інуліну. Він, а отже й цикорій, позитивно впливає на рівень вмісту в крові холестерину, сприяючи його виведенню з організму. Усе це допомагає зменшити ризик виникнення серйозних захворювань серцево-судинної системи. У складі цикорію є ще один дуже корисний елемент для поліпшення роботи серця – калій. Як і магній, також присутній у складі цикорію, він нормалізує такий життєво важливий показник, як артеріальний тиск.

6. Імунітет – це захисна система нашого організму, тому зміцнювати її треба навіть у літній період. Адже сильний імунітет – це запорука не лише гарного самопочуття та фізичної форми, а й нашої продуктивності протягом дня. Якщо вам потрібні сили, енергія та міцний імунітет для виконання всіх намічених цілей і підкорення нових висот, починайте свій день з чашки ароматного напою з цикорію. У ньому містяться антиоксиданти, необхідні для чудового самопочуття і підтримки молодості та краси тіла, а також каротин, який активізує всі ваші імунні системи.

Хоча цикорій має безліч переваг, деяким людям протипоказано його вживання через ризик виникнення серйозних алергічних реакцій. Тому перед тим як включати цикорій у свій раціон, переконайтеся, що він не завдасть жодної шкоди вашому здоров’ю.

Detoxil Vitabiotics – препарат для очищення організму