Як харчуватися, щоб видужати

Слід зазначити, що низька вага і надмірна худорба ще не є сигналом організму про якісь збої в ньому. Є тисячі людей, які все життя слухали про недобір кілограмів і жили повним життям, не звертаючись до медиків або дієтологів.

Как питаться, чтобы выздороветь

Абсолютно інший сценарій вимальовується, якщо кілограми починають зникати раптово: погіршується самопочуття, і втома переслідує вас, хоч би де ви були. У більшості випадків це пов’язано з порушенням процесів травлення і засвоєння їжі. Також часто вага починає різко зменшуватися і при гіпертиреозі – підвищеній функції щитоподібної залози. Часто це спостерігається в зонах, постраждалих від радіаційного забруднення. Хоч як це парадоксально, але різке зменшення ваги можливе й при цукровому діабеті. У цих випадках лікування спрямоване на певну хворобу, а не на її ознаки. Наведені нижче поради призначені тільки для тих людей, які відчувають нестачу у вазі через незбалансоване харчування.

Для того щоб набрати кілька кілограмів, потрібно, перш за все, харчуватися не менше 3-4 разів на день, в один і той самий час. Неправильний режим, їда всухом’ятку, і швидкі перекушування в улюблених кафе швидкого харчування порушують травлення і лише сприяють зменшенню ваги.

Намагайтеся, по можливості, частіше їсти ваші улюблені страви, не забуваючи при цьому їх гарно прикрашати зеленню. Це сприяє підняттю апетиту. Не варто ставити кудись далеко спеції з пряної зелені, вони багаті на вітаміни та допомагають активному травленню. Допомагають поліпшити апетит грибні супи, м’ясні й рибні бульйони, ароматні закуски.

Також необхідно ввести в раціон вершки, сметану, жирне м’ясо, рибу і яйця – це збільшить кількість жиру у вашому раціоні. Ці продукти найкраще додавати в супи і соуси, підійдуть вони також і до овочевих страв.

Настільки улюблені всіма каші варто почати заправляти медом, варенням і, звичайно, маслом. Якщо ви обрали собі за мету набрати вагу, то уникати солодкого не варто, також допоможуть впоратися з цим пироги, печиво.

Головне уникати одноманітності. Худорлявим людям необхідні ягоди, фрукти, овочі, тому що вітаміни, що містяться в них, сприятливо впливають на процеси травлення.

Як і при надмірній вазі, не варто займатися самолікуванням! Це стосується і модних дієт і, в першу чергу, медикаментів!

Дехто примудряється вдаватися до голодування, сподіваючись, що потім це викличе посилення апетиту і, як наслідок, довгоочікувану прибавку у вазі. Однак це може лише призвести до нездужання в цілому.