Добове споживання кави: користь і шкода

Дієтологами були названі 5 найбільших ризиків, яким піддаються ті, хто п’є багато кави. Кава вже давно стала частиною повсякденності і сучасної культури. І цей напій неабияк впливає на людський організм і настрій.

Суточное потребление кофе: польза и вред

Помірне споживання кави дорослими людьми має певну користь: зменшується ризик серцевих захворювань, хвороб шлунково-кишкового тракту, раку. Але варто пам’ятати, що сприйнятливість до кофеїну у людей різна, тому й кава діє на всіх не однаково.

Ось які п’ять найважливіших ризиків спричиняє непомірне споживання кави:

Сонливість

Кофеїн є стимулятором, який провокує ваш організм на викид гормону стресу (кортизолу), що збільшує в крові рівень цукру. Коли організм після швидкого енергетичного сплеску відчуває, що цукор надлишковий, то в хід іде інсулін, щоб знизити рівень цукру.

Втома і дратівливість

Зазначимо, що кава є діуретиком. Чим частіше ви її п’єте, тим сильнішими будуть позиви в туалет. А з сечею тіло втрачає такі важливі для вас елементи, як магній, кальцій, калій. Це призводить до дисбалансу електролітів.

Кофеїн здатен стимулювати перистальтику кишечнику, тому з їжі ви засвоїте поживних речовин менше. А це призводить до хронічної втоми, проблем зі сном і дратівливості.

Не станьте «кофеманом»

Той, хто п’є каву, робить це з різних причин. І чим частіше люди її п’ють, тим сильнішою стає залежність від кави, якщо йдеться про насичення енергією. Але науковці довели цікавий факт: коли людина ходить сходами вгору і вниз хоча б 10 хвилин, то ефект бадьорості сильніший, ніж від кави.

Можливі проблеми зі сном

Фахівці рекомендують не пити каву хоча б за 5 годин до сну. Не варто забувати і про важливість вживання простої води протягом дня.

Коли і скільки кави треба пити?

Дієтологи радять не перевищувати добову дозу кави, що становить 400 мг. Фахівці помітили, що люди привчили себе пити каву частіше в теплому, пінному, солодко-молочному вигляді. А за кількістю калорій така кава є майже повноцінною стравою. А чорна кава, навпаки, знижує апетит, допомагаючи «дотягнути» до наступної їди.

Якщо ви п’єте каву, відчуваючи напади голоду, то замисліться над більш здоровими альтернативами: фруктами, горіхами тощо. Також добрим варіантом є зелений чай, де кофеїну міститься менше, ніж у каві. Енергетичний підйом буде не таким різким, тому не буде й різкого енергетичного спаду.