Ефективне схуднення: як почати?

Багато людей прагнуть скинути зайві кілограми, стати здоровішими і мати гарну фігуру. Але не всі знають, як правильно почати, щоб не кинути всі свої старання вже до кінця наступного тижня і не повернутися до колишнього способу життя.

Эффективное похудение: как начать?

Сприйняття нового способу життя.

Усі відмовки про початок з понеділка вказують на те, що ви морально не готові до цього, ставитеся до схуднення як до смуги перешкод, яку вам треба подолати, зціпивши зуби. Звичайно такий підхід не викличе у вас великого ентузіазму. Усе це тому, що схуднення та правильне харчування сприймаються у нас як  випробування. Варто подивитися на це з іншого боку, адже схуднення в першу чергу – це набуток. Міцне здоров’я, гарне самопочуття і, звичайно, струнка фігура – ось що ви отримуєте, всього лише змінивши свій раціон і додавши фізичні навантаження. Погодьтеся, що, подивившись на проблему під таким кутом, одразу з’являється позитивний настрій і віра в успіх.

Мотивація.

Також важливою для початку є правильно підібрана мотивація. Щоб досягти успіху, у вас мусить бути конкретна мета. Чітко дайте відповідь на запитання: «Чому я хочу схуднути?» Подумайте, що вас мотивуватиме і надаватиме вам сил дотримуватися обраного шляху. Запам’ятайте або запишіть свою відповідь. Наскільки сильними і бажаними будуть ваші причини скинути зайві кілограми, настільки легше вам буде звикнути до нового здорового способу життя і настільки успішнішим буде ваше схуднення.

Настрій.

Ви маєте тверезо оцінювати терміни, необхідні на схуднення. Процеси в організмі не відбуваються миттєво, тому не варто чекати результатів уже через кілька днів. Адекватна оцінка результатів вбереже вас від розчарування і повернення до колишнього способу життя. Будьте готовими до того, що помітні зміни ви побачите не раніше ніж через місяць. Зробіть виміри, зважтеся і повторюйте це не більше ніж 1-2 рази в тиждень.

Якщо у вас понад 20 кг зайвої ваги, то приготуйтеся до того, що в перші місяці нового способу життя ви можете скинути велику кількість кілограмів. Ваш організм з радістю віддасть непотрібний баласт. Але це не має вас ввести в оману, тому що далі схуднення піде в плавному темпі. Головне, продовжуйте, незважаючи ні на що.

Зміна раціону.

Схуднення слід починати з перегляду свого раціону на користь страв і продуктів з меншою калорійністю і більшою користю. Тому з харчування слід виключити всі жирні продукти, фаст-фуд, газовані напої, білий цукор, магазинні соуси і соки. Замість смаження страви слід запікати в духовці, смажити на грилі або на сковороді з хорошим антипригарним покриттям без олії. Також потрібно звести вживання хлібобулочних виробів і солодощів до мінімуму. Їх можна їсти лише до 12 години дня не більше однієї порції, а в подальшому слід узагалі виключити. Натомість збагачуйте свій раціон овочами та фруктами, маложирними молочними продуктами, рибою та пісним м’ясом. Для схуднення у вашому раціоні має бути достатня кількість білкових продуктів і свіжих овочів. Також не забувайте випивати норму чистої води за день (1,5-2 л).

Фізичні навантаження

Організм починає використовувати жирові запаси лише тоді, коли витрачається більше калорій, ніж надходить. Іншими словами, щоб схуднути, треба не лише правильно харчуватися, а й більше рухатися. Тому для схуднення і здоров’я в цілому спорт необхідний. Фізичні навантаження допоможуть привести в норму м’язи, виправити поставу, скинути зайві кілограми, збільшити витривалість, а також добре позначаться на всьому організмі в цілому. Вид спорту підбирайте за своїми уподобаннями, головне, щоб заняття були регулярними, систематичними (не менше 40 хвилин 2-3 рази на тиждень). Також робіть десятихвилинну зарядку вранці, відмовтеся від ліфтів, проходьте хоча б дві зупинки до або після роботи пішки, більше гуляйте.

Косметичні процедури

Щоб запобігти появі розтяжок і підтримувати свою шкіру під час схуднення в хорошому стані, слід також приділити увагу косметичним процедурам. У першу чергу до них належить пілінг, масаж (зокрема й самостійний), обгортання, контрастний душ. Для кращої підтяжки шкіри також слід відвідувати лазню або сауну.

Щоб почати худнути, не треба чекати понеділка. Достатньо просто зараз замість свого звичного обіду вибрати більш корисну і низькокалорійну страву, а ввечері прогулятися в бадьорому темпі. Вірте в себе, зберігайте позитивний настрій, і у вас усе обов’язково вийде!