Калорії та харчова цінність: наскільки корисні огірки

Багато хто кладе кружечки огірків на очі, коли робить маски для обличчя. За цим стоїть хибна думка, що огірки здатні розгладжувати ділянку очей та перешкоджати утворенню зморшок. Тож у цьому випадку універсальна корисність огірка таки явно переоцінена.

Калории и пищевая ценность: как полезны огурцы

Мало калорій, багато води

Головною причиною, чому огірки корисні, можна назвати їхню надзвичайно низьку калорійність. Фахівці підрахували, що на сто грамів огірків припадає лише близько дванадцяти калорій. Саме тому цей овоч присутній практично у будь-якій дієті, спрямованій на зниження маси тіла.
Вміст води в огірках досягає 95 відсотків, і саме ця обставина “відповідальна” за такий низький вміст у них калорій. І якщо ви навіть на спеці намагаєтеся уникнути великого споживання напоїв та води в чистому вигляді, просто з’їжте огірок – цей овоч зарекомендував себе чудовим постачальником води для організму.

Харчова цінність: не зрізайте шкірку!

Корисність огірків для здоров’я не обмежується їхньою низькою калорійністю, вони містять також вітаміни та корисні мінеральні речовини. Цей зелений пухирчастий овоч має у своєму складі вітаміни групи В, а також вітаміни С та Е.
Що стосується мінеральних речовин, то огірок містить також цинк, залізо, кальцій, магній, фосфор та калій. Важлива порада: польові та городні огірки найкраще споживати разом із шкіркою, бо саме вона містить значно більшу кількість вітамінів та мінеральних речовин, ніж є в їх внутрішній частині.

Огірки багаті на основні солі: що це означає?

Наступний важливий аргумент, який говорить про те, що огірки корисні: вони відносяться до багатих на основні солі та луги харчових продуктів. Це означає, що вони містять базові мінеральні речовини, які легко засвоюються організмом, допомагають розщеплювати в організмі кислоти. Тобто огірки надають значну допомогу в оптимізації кислотно-лужного балансу.

Як огірки впливають на травлення

Цікаво ще й те, що хрусткий овоч може мати очищувальну дію і на кишечник. А все тому, що ензими, що входять до складу огірка, під назвою пептидази вбивають у кишечнику певні бактерії й одночасно з цим підтримують процес травлення, розщеплюючи продукти, що містять білки.

Що роблять огірки на очах?

Але навіть якщо кружечки огірків не в змозі протистояти зморшкам, вони здатні за короткий час усунути набряки очей. Тож у комбінації з лицьовими масками вони все ж таки досягають своєї мети.