Про користь сироїдіння

Останнім часом дедалі більшої популярності набуває дієта, в основі якої лежить вживання рослинної їжі в сирому вигляді. Вважається, що при тепловій обробці багато корисних речовин руйнуються. Тому сироїдіння – це найкращий спосіб скинути зайву вагу. У сирому вигляді краще засвоюються вітаміни і виводяться токсини.
Звикнути до такої дієти досить складно.
Основну масу продуктів харчування становлять сирі овочі, невеликий відсоток – крупи та бобові, різні каші. Деякі прихильники сироїдіння допускають у раціоні рибу і птицю, але лише якісну, з мінімальною кулінарною обробкою. Продукти можна використовувати не лише у сирому вигляді, а й у сухому. Наприклад, сухофрукти і насіння.

О пользе сыроедения

Завдяки такому раціону кількість калорій на добу не перевищує 1400. Звичайно, забезпечується втрата ваги за рахунок зменшення споживання калорій і вуглеводів. Дотримуватися такої дієти досить складно, доводиться міняти свої кулінарні звички. Ще важче відвідувати ресторани і ходити в гості.
Але з іншого боку – явна економія часу на приготування їжі. Якщо дотримуватися цієї дієти в літньо-осінній період, вартість такої дієти буде відносно нижчою.

До такої дієти бажано звикати поступово, вводити в раціон якомога більше сирих овочів і фруктів, поступово витісняючи звичну їжу. Навіть дуже великі порції міститимуть мінімальну кількість калорій. Для втамування почуття голоду можна додавати до раціону невелику кількість рослинних олій, особливо корисна оливкова. Хоч як це дивно, така дієта містить достатню кількість жирів. Здебільшого це ненасичені жирні кислоти, досить корисні для здоров’я. Джерелом білка можуть бути бобові, горіхи або насіння. При цьому вміст вуглеводів буде мінімальним.

Для того щоб харчування було збалансованим, необхідно крім овочів і фруктів додавати в раціон каші і коренеплоди, продукти багаті на клітковину. Одним з мінусів такого харчування є те, що деякі поживні речовини не засвоюються без термічної обробки. Наукою не доведено, що їжа без термічної обробки має якісь особливі властивості, що сприяють зниженню ваги.

Приблизне меню при дієті, що базується на сироїдінні.

  • Сніданок. 200 гр. винограду (можна замінити цитрусовими).
  • Обід. Овочевий салат на ваш смак (наприклад, сира морква, капуста і буряк), допускається заправка рослинною олією.
  • Вечеря. 100 г селери і 50 г горіхів, можна додати капусту.