Різновиди голодування: каскадне, циклічне, інтервальне, водне

Голодування – ефективний спосіб не лише схуднути, а й розв’язати багато проблем зі здоров’ям. Існує чимало різновидів голодування, що розрізняються за ступенем обмежень і тривалістю. Однак варто пам’ятати, що ця методика підходить лише тим людям, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям.

Разновидности голодания: каскадное, циклическое, интервальное, водное

Фахівці виділяють такі різновиди голодування:

– каскадне голодування;

– циклічне голодування;

– водне голодування;

– інтервальне голодування;

– голодування на соках.

Каскадне голодування

Така методика, як каскадне голодування, сприяє виведенню шлаків, поліпшенню емоційного стану. Каскадним голодуванням називається такий собі дієтичний пост, який здійснюється за технологією чергування «голодних днів» з днями споживання їжі рослинного походження. Чисельність днів з харчовою паузою і днів зі звичайним режимом харчування поступово збільшується (каскадом).

Циклічне голодування

Лікувальний і оздоровчий режим харчування по Ворошилову називається циклічним. Циклічне голодування базується на харчовій паузі, яка триває від 1 дня до 3 тижнів. Термін харчової паузи при циклічному голодуванні можна регулювати вручну, на відміну від каскадного голодування. У день голодування можна пити воду без обмеження. Дієта розрахована на нормалізацію маси тіла, омолодження організму. Циклічне голодування має лікувальний ефект при захворюваннях шкіри, гіпертонії, захворюваннях шлунка, суглобів. Але, як і будь-який інший різновид, підійде воно не всім, тому перед початком краще проконсультуватися з лікарем.

Водне голодування

Принцип водного голодування передбачає повну відмову від їжі. Водне голодування рекомендовано практикувати не більше 3 діб. Дотримуючись усіх правил, ви дуже швидко втратите вагу, відновите стан шкіри, волосся, нігтів. Водна дієта має деякі переваги перед каскадним і циклічним очищенням, оскільки здатна оздоровити майже всі органи і системи. Водночас це один з найжорсткіших методів, тому лікарі рекомендують підходити до нього обережно, в ідеалі проводити голодування під наглядом фахівців.

Голодування на соках

Багатьом більше до вподоби голодування на соках, ніж водне очищення. Таке голодування благотворно впливає на стан шкіри, нирок і печінки. Лікувальні властивості голодування на соках проявляються завдяки тому, що сік не обтяжує систему травлення, легко засвоюється і насичує організм вітамінами і мікроелементами. Голодуючи на соках, можна скинути до 5-7 кг за тиждень. Утримання від їжі може тривати не більше 7 днів. Єдина умова – соки повинні бути свіжовичавленими.

Інтервальне голодування

На відміну від каскадної, водної та циклічної дієти, інтервальне голодування є найлегшим. Технологія інтервального голодування розроблена канадцем Пілоном на базі принципу дефіциту калорій. По суті, це відмова від їжі, розрахована на тиждень за схемою 6/1 або 5/2. При інтервальному голодуванні протягом тижня можна харчуватися звичним чином, а в дні голодування дозволяється пити зелений чай, звичайною воду або мінеральну без газу.

В інтервалах між розвантажувальними днями можна їсти і фаст-фуд, і кондитерські вироби. Інтервальне голодування, втім як і інші різновиди, протипоказане при вагітності, у період лактації, при цукровому діабеті, патологіях серцево-судинної системи та інших серйозних захворюваннях.

Правильний вихід з голодування теж має велике значення. Не знаєте, як правильно закінчити голодування? На соках! Це означає, що одразу після зняття обмежень щодо харчування необхідно пити свіжовичавлені соки.

Для очищення організму від токсинів використовуйте Детоксил https://detoxil.com.ua/uk/