Вплив білка на організм

Білок (протеїн) – це компонент харчування, необхідний для правильного функціонування людського організму. Саме білок відіграє одну з найважливіших ролей у зменшенні маси тіла. Він має важливе значення для фізично активних людей, особливо бодібілдерів. Побутує думка, що саме білок дає змогу наростити м’язову масу. Однак таке твердження не зовсім правильне, адже надлишок білка може протилежно впливати на організм людини.
Рецепты правильного питания

Спочатку варто пояснити, яка доза білка є необхідною. Під час визначення оптимальної норми протеїну необхідно враховувати фізичну активність та масу тіла. Малоактивним людям достатньо 1 г білка на кг маси тіла. При силових тренуваннях потреба збільшується у півтора-два рази. Грамотне споживання протеїну стимулює дефіцит калорій. Прийом правильної дози білка може покращити метаболізм та знизити ризик м’язового руйнування. Варто згадати також про правильні пропорції між білками, вуглеводами та жирами. У збалансованій дієті, спрямованій на підтримку наявної ваги, білок має становити 20-30%. При цьому слід пам’ятати про збереження відповідних пропорцій між рослинним білком та тваринним.

Багато людей не дотримуються наведених вище правил. Це стосується і людей, які використовують дієту Дюкана, і спортсменів. Серед бодібілдерів часто пропагується надмірне вживання білка. Деякі спортсмени використовують білкові поживні речовини, перевищуючи рекомендовану дозу в кілька разів. Ризик надмірного вживання білка стосується людей, які не приділяють належної уваги своєму раціону. Такі люди схильні до захворювань травної системи, порушень регуляції обміну речовин, неправильної роботи гормонів. Споживання занадто великої кількості білка може призвести до гастриту, здуття живота, закрепів та кишкових інфекцій. Надлишки білка перевантажують нирки, змушуючи їх працювати понад силу. Більше того, надлишок білка нерідко стає причиною захворювань серця, дерматологічних проблем, остеоартрозу, порушень потенції, цукрового діабету ІІ типу і навіть раку товстої кишки. Зайвий білок в організмі спричиняє психічні порушення, що супроводжуються нервозністю та безсонням. Перебір із білком провокує метаболічний ацидоз, підвищене виведення кальцію та фосфатів, ослаблення кісток.

Люди, які прагнуть знизити вагу, як правило, використовують протеїнову дієту для прискорення метаболізму. Спортсмени високо цінують той факт, що білок бере участь в утворенні м’язової маси. У другому випадку слід пам’ятати, що немає серйозних доказів, які б підтверджували перевагу надмірної дози білка над допустимою. А ось здатність протеїну зменшувати масу тіла очевидна. Головне, після завершення білкової дієти необхідно плавно повернутися до збалансованого харчування, інакше зберегти результати буде дуже складно. Ба більше, існує кілька протипоказань до застосування такої дієти, тому перед її початком варто ретельно перевірити стан свого здоров’я.