Школа вегетаріанства

Будь-яка популярність породжує як яскравих прихильників, так і невтомних критиків. Не оминули палкі дискусії й тему вегетаріанства, породивши численні «плюси» і «мінуси». Особливо багато «мінусів» стосується вегетаріанства у вагітних і дітей. Чи підтверджується шкода вегетаріанства? Давайте розбиратися.

Школа вегетарианства

Шкода вегетаріанства побудована на теорії про брак білків, заліза та необхідних мікроелементів. Однак, наводячи аргументи щодо того, якої шкоди вегетаріанство може завдати вагітним і дітям, критики забувають розповісти про хвороби, широко поширені внаслідок вживання м’ясних продуктів.

Вегетаріанство і вагітність

Наскільки сумісними є вегетаріанство і вагітність? Залежить від конкретної ситуації. Рішення про перехід на вегетаріанство під час вагітності краще відкласти, тому що зміни звичного раціону можуть викликати стрес. Організм вагітної жінки дуже чутливий до необхідних вітамінів і мікроелементів.

А як «співіснують» вегетаріанство і вагітність у жінок, які не вживають тваринних білків? Оптимально з лікарем обговорити свою вегетаріанську дієту. Досвідчений лікар або дієтолог допоможе зрозуміти, яких вітамінів бракує організму і підбере різноманітне і корисне меню.

Вегетаріанство і діти-вегетаріанці
Поширеною є думка про те, що вегетаріанство і діти несумісні, а діти-вегетаріанці ризикують набути букет хвороб. Міфи щодо дітей побудовані на стереотипах:

 • м’ясо містить необхідний для росту дитини білок і значну кількість вітаміну В12;
 • дитина має харчуватися так, як заведено в суспільстві.

Подивимося на дослідження, пов’язані з темою «вегетаріанство і діти»:

 • Згідно з дослідженнями Американської Асоціації дієтологів США діти-вегетаріанці випереджають однолітків на рік у своєму фізичному та розумовому розвитку.
 • У тих, хто харчується з дитинства лише рослинною їжею, ризик серцево-судинних захворювань зменшується майже у десять разів.
 • Дослідження поселення веганів, зокрема й дітей, які ніколи не вживали тваринну їжу, показали норму вітаміну В12.
  • Лікар-педіатр Лучано Проетті у своїй книжці «Діти-вегетаріанці» ділиться результатами досліджень: дієта без вмісту тваринних продуктів визнана найбільш сприятливою для гармонійного фізичного розвитку дітей.

Хвороби вегетаріанців як мінуси вегетаріанства

Розглядаючи позитивний вплив вегетаріанства на фізичний стан, справедливо поговорити і про можливі мінуси. Критики вегетаріанства наводять аргументи про те, що мінуси вегетаріанства підтверджуються фактами про хвороби вегетаріанців. Якщо подивитися вглиб можливої шкоди і проаналізувати мінуси вегетаріанства, то вони глобально пов’язані з двома причинами:

 • швидким переходом на новий для організму раціон;
 • шкідливим заміщенням продуктів тваринного походження.

У першому випадку вегетаріанство часто сприймається як модний напрямок або спосіб схуднути, і з’являється фанатичне бажання якнайшвидше досягти результату. У другому – звичні для організму тваринні білки заміщуються «сміттєвою» їжею. Швидкий перехід на вегетаріанство і заміщення м’яса шкідливими продуктами породжують хвороби вегетаріанців:

 • анемію;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • порушення травлення;
 • гормональні збої;
 • хвороби суглобів.

Мінуси вегетаріанства – це наслідок неусвідомленої, поспішної зміни раціону. Насправді всі рослинні продукти містять необхідні для організму вітаміни і мікроелементи. Основне правило успішного переходу на вегетаріанство – поступове заміщення тваринного білка.

Детоксил – сорбент для очищення організму https://detoxil.com.ua/uk/