Трав’яний чай. Користь і приготування

З кожним роком чай, приготований з трав, стає дедалі популярнішим. Будь-яка людина, якій не байдуже своє здоров’я, з часом додає до раціону цей чудотворний напій. Але перш ніж переходити до такого чаю, необхідно ознайомитися – що він собою являє і коли краще його застосовувати.

Травяной чай. Польза и приготовление

До завезення чорного чаю в Росію, багато людей робили настоянки з власноруч засушених трав і пили як ароматні напої. За своїм призначенням трав’яні чаї використовують в лікувальних цілях і ще як джерело вітамінів. Якісь з них мають зігрівальний ефект, а якісь охолоджують у спекотний день. Серед трав є багато ароматних, і якщо їх додати до складу чаю, то вийде чудовий напій.

Ще один приємний момент – збирати, сушити і заварювати корисний напій можна абсолютно безкоштовно і якісно. Найбільш вживаним є лікувальний чай при застуді. Для його заварки слід зібрати квітки різних трав, наприклад по десять грамів квіток ромашки, липи, бузини і листя м’яти, всі ці добре висушені трави змішати, зробити збір. Для хворого заварювати так: одну ложку (столову) суміші засипати в чайник для заварювання або скляний стакан, зверху додати окріп (200 мл) і настоювати пів години. Напій готовий.

При високій температурі використовують збір трав, що знижують температуру тіла. Для цього беруться квіти липи і малина в однаковій пропорції. Залити двома склянками окропу і дати настоятися кілька хвилин.

Для того щоб поліпшити циркуляцію крові, відхаркався і зігрітися в холодну пору року, рекомендують пити імбирний чай. Рецепт простий: імбир, гвоздику і корицю змішати в однакових пропорціях (10-15 г) і залити склянкою окропу. Напій виходить досить приємним і своєрідним, але, випивши склянку, можна переконатися, що він дійсно добре зігріває.

На перший погляд трави здаються нешкідливими і мають лікувальну дію, але в разі їх постійного використання може виникнути зворотний ефект, тобто замість користі, чай може завдати шкоди здоров’ю. Наприклад, перед сном не рекомендується додавати в чай ​​листя конюшини, суниці і т.д., оскільки такий напій є тонізуючим і додає енергії. Його вживають вранці, коли треба бути особливо бадьорим. А на ніч краще заварювати напій з листя меліси, звіробою і малини.

Не всі знають ще одне важливе правило: як приготувати чай з трав, щоб він став дійсно ефективним і корисним. Так, трави слід класти у великий фаянсовий чайник. Вода має тільки-но закипіти. Далі квітки настоюють хвилин п’ять-десять.

Висушені ягоди, перед тим як заварити, слід за допомогою качалки подрібнити, зверху налити кип’яченої води і дати настоятися п’ять-десять хвилин, тільки потім можна пити. А коріння рослин слід нарізати, додати холодної води, довести до кипіння і варити протягом десяти хвилин.

Правильно приготовлений чай – це безцінне джерело корисних компонентів, яке до того ж має приємний смак і аромат.