Уся правда про фініки

Чи замислювалися ви коли-небудь про користь фініків? Ще з античних часів цей солодкий фрукт вважався цілющою їжею. Сучасні вчені досліджували властивості фініків і дійшли висновку, що ці фрукти по праву можуть вважатися лікувальними, оскільки допомагають людині впоратися з деякими досить поширеними недугами. Розглянемо детальніше корисні властивості цих солодких ласощів.

Вся правда о финиках
Фініки допомагають налагодити функцію травлення

Фахівці у сфері дієтології рекомендують дорослим щодня вживати від 20 до 35 г фініків на день. І недарма, адже всього 4 цих солодких фрукта здатні забезпечити вас добовою нормою клітковини! Крім того, такий високий вміст харчових волокон робить фініки чудовим натуральним засобом від закрепів. Можна посилити цей ефект, поклавши фініки у воду на ніч та вживши їх вранці. При цьому, хоч як це дивно, фініки також сприяють зменшенню діареї завдяки високому вмісту волокон і калію.

Також корисно знати, що систематичне вживання фініків сприяє пригніченню зростання патогенних мікроорганізмів у шлунково-кишковому тракті, одночасно стимулюючи зростання корисних бактерій.
Фініки сприятливо впливають на роботу серця та забезпечують швидкий приплив здорової енергії в організм

У фініках міститься велика кількість калію (у 4 фруктах міститься близько 700 міліграмів цього мікроелемента). Тому вони допомагають забезпечити нормальний кров’яний тиск, а також запобігти інсульту. Крім цього, фініки сприяють зниженню рівня холестерину в крові, який часто є причиною серцево-судинних захворювань.

Оскільки фініки містять багато натурального цукру, то забезпечують приплив енергії до організму. Ці фрукти є чудовою альтернативою шоколадному батончику. Фініки також містять велику кількість заліза, тому допомагають усунути втому та млявість, пов’язані з анемією.

При вживанні фініків їхня природна солодкість, апетитний аромат і поживність створюють відчуття ситості, що є природним бар’єром для переїдання. І хоча ці фрукти не можна назвати низькокалорійними (4 фініки містять аж 277 калорій), вони належать до найбільш цінних продуктів завдяки високому вмісту корисних речовин і здатності чудово втамовувати голод.
Фініки здатні сприятливо впливати на репродуктивну систему

Ще у 2011 році було проведено дослідження впливу фініків на репродуктивну систему. Жінки, які брали участь у дослідженні, з’їдали по 4 фініки на день протягом 4 тижнів. У результаті у них загалом поліпшився стан репродуктивної системи. Більше того, вони стали більш працездатними і потребували меншої кількості ліків, що постійно приймаються.

Фініки також є природними афродизіаками, що мають властивість сприятливо впливати на потенцію.

Купуючи фініки, вибирайте якісні фрукти. Якщо їхня поверхня пошкоджена, вкрита плямами плісняви або чорними цятками, утримайтеся від покупки такого товару. Перед тим, як їсти, фініки необхідно ретельно помити, тому що на їхню липку поверхню можуть потрапити бактерії, пил і бруд. Фініки можна зберігати в холодильнику в герметичному контейнері до 6 місяців, а також заморожувати та зберігати в морозильній камері до 12 місяців.