Як стрес збільшує вашу вагу і впливає на організм

Поїздки на роботу, терміни, переробки, турботи про дітей, домашні клопоти, брак часу. Звучить знайомо? Стрес постійно є у нашому житті і вже перетворився на звичайне явище. Він шкодить вашому здоров’ю набагато більше, ніж ви думали. Зокрема призводить до небажаного збільшення ваги!

Как стресс увеличивает ваш вес и влияет на организм

Стрес може завдати вашому організму серйозної шкоди. Нижче наведені фактори, на які варто звернути увагу, коли стрес досягає високого рівня.

Наднирники

Наднирники виробляють гормони і кортизол, що доставляють паливо нашим м’язам, щоб у нас була сила і енергія. Коли ви переїдаєте, нерозтрачена їжа відкладається у вашому організмі, а потім перетворюється на жир. Швидше за все він починає накопичуватися в середній частині тіла.

Травлення

У період стресу ваш організм захищається, тому сповільнюються всі внутрішні процеси. Вас може турбувати здуття живота, закрепи. Тоді тіло не бере корисних речовин, а накопичені залишки їжі стають токсичними. Збільшуються жирові відкладення, з’являється надлишок води. Це одна з основних причин появи надмірної ваги.

Печінка

Печінка допомагає розщеплювати жири і токсини в організмі. Вона також регулює кров’яний тиск, глюкозу, рівень цукру в крові, інсулін, статеві гормони і рівень холестерину в крові. Якщо печінка перевантажена, відбуваються запальні процеси в тілі. У такій ситуації жир починає накопичуватися здебільшого навколо живота.

Сон

У разі браку сну плутаються процеси між гормонами, які відповідають за стан насичення організму. Гормон грелін посилає сигнал у мозок, викликаючи непотрібне відчуття голоду.

Мозок

Якщо все вищезгадане не функціонує належним чином, ці фактори впливатимуть на вашу енергію, настрій, ясність розуму. Тому порушується ваша здатність приймати рішення, концентруватися на виконанні певної роботи. Також це впливає на ваш спосіб життя, стає дедалі важче віддавати перевагу здоровій їжі і фізичним вправам.